НЕПРАВДА: У США фальсифікували проміжні вибори 2022 року

НЕПРАВДА: У США фальсифікували проміжні вибори 2022 року

29 Листопада 2022
FacebookTwitterTelegram
552

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відео про голосування на проміжних виборах 2022 року у США. На відео можна побачити чоловіка, який самостійно ставить помітки на бюлетенях. Користувачі соцмереж пишуть, що це працівник виборчої дільниці, і звинувачують його у фальсифікаціях. 

Однак насправді на відео працівник парафує бюлетені, а не намагається їх підробити. 

Скриншот допису

Це відео — уривком одного із етерів «Fox News», присвячених проміжним виборам. Оригінальний уривок можна знайти на сайті «Fox News». 8 листопада 2022 року в прямому етері колишній держсекретар Майк Помпео давав інтервʼю щодо шансів республіканців взяти під контроль Конгрес. Під час інтерв’ю на задньому фоні показували кадри процесу голосування у різних штатах та округах. Телеведуча зазначила, що кадри на відео це пряма трансляція виборчої дільниці з Медісону, штат Вісконсин. 

За правилами штату Вісконсин, усі бюлетені повинні проходити процес парафування, тобто ставлення підпису на документі. Лише після парафування бюлетеня двома працівниками його видають виборцю, який прийшов у відділення.

Cекретар округу Дейн (штат Вісконсін) Скотт Макдонелл зазначив: «Цей процес передбачений законом, і він є звичайною частиною системи стримувань і противаг». Секретар також зазначив, що таку процедуру здійснюють публічно. Після парафування бюлетеня одним працівником інший співробітник на виборчій дільниці також має підписати бюлетень до того, як його передадуть виборцю. У своєму твіттері Макдонелл підтвердив, що на відео показали якраз процедуру парафування. 

Скриншот допису 

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний