Beta

НЕПРАВДА: У США кількість смертей від COVID-19 менша, ніж від сезонного грипу

17 Вересня 2020
FacebookTwitterTelegram
45

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюється інформація про те, у США смертність від COVID-19 нібито суттєво менша, ніж від сезонного грипу. До того ж, офіційний показник нібито штучно завищений і насправді становить не 180 тис. осіб, а лише 30 тис. 

Проте, усе це неправда

Схожі фейки вже спростовували іноземні незалежні фактчекери, зокрема, зі Snopes та FactCheck.org.

На відео показники смертності від сезонного грипу у світі завищені. 

Згідно з даними ВООЗ, щорічна смертність від грипу у світі коливається від 290 тис. до 650 тис. 

У США за перше півріччя 2020 року померло більше, ніж за за перше півріччя 2018 року.

Автор хибно стверджує, що протягом січня-червня 2018 року в США померло приблизно 1,06 млн людей, а це начебто на 270 тис. більше, ніж за цей же проміжок у 2020 році. 

Однак, за даними Центру контролю та профілактики захворювань США, показники за 2018 рік становлять близько 1,1 млн за перше півріччя 2018 року та майже 1,7 млн за перше півріччя 2020 року. 

Як зазначає Центр контролю і профілактики захворювань, смертність вище прогнозованих показників пов’язана з COVID-19.

Показники смертності від COVID-19 у США не завищені. 

За даними Центру контролю і профілактики захворювань (СDC), 6% американців, які мали COVID-19, померли виключно від нього. 

Однак, згідно з даними сертифікатів про смерть у США, у 94% людей, які померли із діагностованим коронавірусом, COVID-19 був вказаний як основна причина смерті (underlying cause of death). 

Відповідно до визначення ВООЗ, основна причина смерті – це “хвороба чи травма, яка розпочала ланцюг смертельних процесів, що призвели безпосередньо до смерті”. Тобто, смерть при наявності COVID-19 у 6% випадків спричинена виключно цим захворюванням, а в 94% випадків тим, що COVID-19 став тією хворобою, яка запустила летальні процеси в організмі, але не безпосередньо вбила людину.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний