НЕПРАВДА: У США на законодавчому рівні дозволено торгувати дітьми

НЕПРАВДА: У США на законодавчому рівні дозволено торгувати дітьми

31 Серпня 2023
FacebookTwitterTelegram
394

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

16 серпня у мережі почали поширювати інформацію, ніби у Каліфорнії заблокували законопроєкт, який зробив би торгівлю неповнолітніми серйозним злочином. Автори вказують, що Каліфорнія лідирує за кількістю випадків торгівлі дітьми. Вони додають, що така політика є послідовною, оскільки на другий день після приходу у Білий Дім Джозеф Байден нібито скасував указ попередника Дональда Трампа, який дозволяв боротися з торгівлею дітьми в США. Отже, американське законодавство дозволяє торгувати дітьми.

Скриншот допису

Утім, це неправда. Торгівля дітьми карається законом у США. На момент поширення допису у соцмережах демократи розблокували розгляд законопроєкту, документ направили на розгляд Комітету з питань асигнувань. Байден не скасовував указ, спрямований на боротьбу з торгівлею дітьми.

У грудні 2022 року сенаторка від Республіканської партії Шеннон Гроув подала законопроєкт, який передбачає включення торгівлі дітьми до списку серйозних злочинів у Каліфорнії. Згідно з законом штату, якщо особу визнали винною у вчиненні 3 серйозних злочинів (протягом життя), їй загрожує позбавлення волі на строк від 25 років до довічного ув’язнення. Сенат штату схвалив документ, однак під час розгляду в Комітеті з питань громадської безпеки Асамблеї (Асамблея — нижня палата парламенту штату) 11 липня депутати Демократичної партії проголосували проти запровадження змін. Член Асамблеї Ісаак Брайан стверджував, що законопроєкт може завдавати шкоди жертвам, засуджуючи їх до довічного ув`язнення. У той час як деяких людей могли погрозами чи насильством примушували до торгівлі неповнолітніми. Він також додав, що довші терміни не зменшать кількість скоєних злочинів. Політик зауважив, що чинний закон уже містить покарання у вигляді довічного ув`язнення, однак воно не застосовується до всіх осіб, причетних до торгівлі дітьми.

Згідно з чинним законодавством Каліфорнії торгівля неповнолітніми карається ув`язненням на строк до 12 років. При цьому сексуальна експлуатація неповнолітньої особи, яка супроводжується примусом, обманом, залякуванням може призвести до ув`язнення на 15 років або до довічного терміну.

Офіс голови Комітету громадської безпеки Асамблеї Реджі Джонса-Сойєра 11 липня опублікував заяву, що члени комітету дали дозвіл на повторний розгляд документа, проте він потребує доопрацювання, оскільки у поточному формулюванні законопроєкт є неефективним. На думку Реджі Джонса-Сойєра, документ може звинуватити жертв торгівлі людьми та дітей у вчиненні кримінального правопорушення. Своєю чергою ініціаторка змін до закону Гроув повідомила, що не буде змінювати законопроєкт, оскільки текст уже ухвалив Сенат.

12 липня губернатор Каліфорнії Гевін Ньюсом втрутився, щоб поновити розгляд законопроєкту. Він зазначив, що був здивований, що документ не ухвалили та заявив, що поговорив з Гроув щодо можливих шляхів розв’язання питання. Також спікер Асамблеї Роберт Рівас пообіцяв «виправити це».

13 липня членкиня Асамблеї Ліз Ортега заявила, що ухвалила помилкове рішення, проголосувавши проти законопроєкту. Того ж дня відбулось ще одне голосування, під час якого 4 демократів із 6 змінили рішення на користь ухвалення законопроєкту. 16 серпня законопроєкт мав розглянути Комітет із питань асигнувань Асамблеї, однак на момент написання статті немає даних щодо подальшого просування документа.

У Каліфорнії регулярно фіксують найбільшу кількість випадків торгівлі людьми, однак у цьому штаті проживає найбільша кількість громадян, тож не можна порівнювати абсолютну кількість. Станом на 2021 рік лідером за найбільшою кількістю зафіксованих випадків торгівлі людьми на 100 тис. населення був штат Міссісіпі. 

Інформація, нібито Джозеф Байден скасував указ, спрямований на боротьбу з торгівлею дітьми в США, неправдива. У січні 2020 року Трамп підписав указ «Боротьба з торгівлею людьми та онлайн-експлуатацією дітей у Сполучених Штатах». Документ передбачав, що Рада з внутрішньої політики Білого дому винайме співробітника для роботи над питаннями, пов’язаними з боротьбою з торгівлею людьми. Однак Байден не скасовував указ Трампа, спрямований на боротьбу з торгівлею дітьми. Згідно з американським законодавством, президент не може змінювати або скасовувати укази свого попередника, натомість він має видати новий указ. 

У 2021 році Байден підписав закон «Про протидію торгівлі людьми», який розширив повноваження Центру протидії торгівлі людьми (CCHT), збільшив чисельність штату центру та продовжив ініціативу з підвищення обізнаності громадськості для боротьби з торгівлею людьми.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний