НЕПРАВДА: У США виявили 800 тис. дітей з тяжкими побічними реакціями від вакцини проти COVID-19

НЕПРАВДА: У США виявили 800 тис. дітей з тяжкими побічними реакціями від вакцини проти COVID-19

29 Квітня 2022
FacebookTwitterTelegram
234

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, ніби Об’єднаний комітет з вакцинації та імунізації Великобританії (JCVI) рекомендував уряду «не вводити в терміновому порядку» експериментальну ін’єкцію COVID-19 компанії Pfizer для дітей віком від 5 до 11 років. Автор допису зазначає, начебто вакцина спричинила тяжкі побічні ефекти у 800 тис. дітей, один із десяти вакцинованих був змушений пропустити щонайменше один день занять у школі через важкі побічні ефекти.

Утім, у дописі неправильно інтерпретують першоджерело цієї інформації.

У дописі посилаються на статтю видання Daily Expose від 23 лютого 2022 року. Ресурс Media Bias/Fact Check, який агрегує оцінки незалежних фактчекерів мережі IFCN, оцінює The Daily Expose як конспірологічне та псевдонаукове видання. 

У свою чергу Daily Expose хибно трактують інформацію, яку наводять в JCVI. За даними JCVI, станом на 16 лютого 2022 року понад 8 млн дітей віком від 5 до 11 років отримали щеплення від COVID-19 у США. Від 8 до 10% дітей повідомили, що принаймні один день були відсутні в школі після вакцинації. 

У статті Daily Expose пишуть, ніби діти були змушені пропускати школу, оскільки в них розвинулися настільки сильні побічні реакції, що вони не могли займатися повсякденною діяльністю.

Натомість у JCVI зазначають, що серйозні побічні ефекти після вакцинації в цій віковій групі були вкрай рідкісними. Так, наприклад, до серйозних побічних ефектів відносять міокардит. Утім, ці випадки зустрічаються нечасто. У США повідомляли про менше ніж 2 випадки міокардиту серед дітей на мільйон доз вакцини. Більшість випадків міокардиту було зареєстровано після другої дози.

JCVI рекомендував вакцинувати дітей 5-11 років, хоча й зазначив, що більшість дітей не знаходиться в групі ризику захворіти на COVID-19. Вакцина надійно захистить організм дитини в разі ускладнень при захворюванні.

Нагадаємо, що побічні ефекти від вакцини — це нормальна ознака того, що організм формує захист. Побічні ефекти можуть вплинути на здатність людини виконувати повсякденну діяльність, але вони, як правило, зникають через кілька днів. До найбільш поширених побічних реакцій належать втома, головний біль, біль у м’язах, температура, біль у місці щеплення тощо.

Деякі люди не мають побічних ефектів, а алергічні реакції виникають рідко. Окрім того, ризики від хвороби та її наслідків вищі, ніж ризики від серйозних побічних ефектів вакцинації.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний