НЕПРАВДА: У супермаркетах Києва люди бʼються за продукти — відео

НЕПРАВДА: У супермаркетах Києва люди бʼються за продукти — відео

28 Жовтня 2022
FacebookTwitterTelegram
333

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відео нібито з супермаркету у Києві, на якому видно, що люди бʼються за продукти. У публікаціях стверджують, що така ситуація в багатьох продуктових магазинах.

Утім, це — неправда. Відео зняли в 2017 році в російському Омську, а повідомлень про критичну ситуацію з продуктами в магазинах Києва немає.

Скриншот відео

Зворотний пошук по кадрах з відео показує, що воно зʼявилося у мережі ще в 2017 році. Його зняли в росії в Омську, коли пенсіонери бились за цукор. Про це опублікував сюжет телеканал із Челябінська.

Результати пошуку

Відео навмисне поширюють у поганій якості, аби складніше було розгледіти деталі, зокрема, назву магазину на вивісках під стелею. Однак на інших відео з цього ж дня видно, що магазин називається «О’кей» — це російська мережа супермаркетів. В Україні вона не працює ще з 2009 року.

Повідомлень про критичну ситуацію з продуктами в магазинах Києва немає.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний