НЕПРАВДА: У Техасі, Південній Кароліні та Флориді немає спалахів COVID-19

НЕПРАВДА: У Техасі, Південній Кароліні та Флориді немає спалахів COVID-19

13 Вересня 2021
FacebookTwitterTelegram
817

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У своєму новому відео Віктор Вікарчук заявляє, що протиепідемічні заходи не потрібні, тому що в “республіканських” штатах США відсутні спалахи COVID-19. Автор відео також розповідає про те, що вакцина проти COVID-19 нібито є небезпечною, тому що дослідження Центрів з контролю та профілактики захворювань в США (CDC) щодо  нових випадків COVID-19 серед повністю вакцинованих людей (74%) у штаті Массачусетс нібито свідчить про високий рівень смертності і побічні ефекти. Автор відео також стверджує, що вакцини не є ефективними, тому що вони начебто не захищають від штаму Delta. 

Спікер у відео – Віктор Вікарчук – є приватним підприємцем, у 2020 році балотувався у депутати Хмельницької міської ради від ОПЗЖ. Раніше ми вже коментували відео Віктора Вікарчука, де він поширював неправдиві тези щодо COVID-19, вакцинації та тарифів на електроенергію та газ

Скриншот допису

У штатах Техас, Південна Кароліна та Флорида, про які говорить Вікарчук та які очолюють республіканські губернатори, показники захворюваності на COVID-19 високі. 

Станом на 8 серпня 2021 року (дата публікації відео) такі штати на чолі з губернаторами-республіканцями, як Арканзас, Міссісіпі, Алабама та Флорида (темно-сині штати на карті справа) лідирували за рівнем захворюваності на COVID-19 на 100 тис. осіб у США за останні 7 днів. Єдиний штат із високим рівнем захворюваності на COVID-19, на чолі якого демократ, – це Луїзіана. 

Високий рівень інфікування (сині штати на карті справа) має 8 штатів з лідерами-республіканцями проти 4 штатів з лідерами-демократами: штати з губернаторами-республіканцями – Вайомінг, Міссурі, Джорджія, Південна Кароліна, Теннессі, Техас, Оклахома, Аляска; штати з губернаторами-демократами – Невада, Кентуккі, Канзас та Гаваї. 

Зображення зліва: Губернатори США, 2021 рік: червоним кольором позначені республіканці, синім – демократи. Зображення справа: рівень захворюваності на COVID-19 на 100 тис. осіб у США за останні 7 днів станом на 8 серпня: від світло-зеленого – (найнижчий) до темно-синього (найвищий)

Відповідно до конституцій і законів штатів, губернатори мають право вживати заходів у надзвичайних ситуаціях у сфері охорони здоров’я. Партійна приналежність губернатора може вплинути на прийняття політичних рішень, які впливають на інфікування та смертність від COVID-19 у США. Про це йдеться у дослідженні Школи громадської охорони здоров’я Джона Гопкінса і Медичного університету Південної Кароліни від 9 березня 2021 року. 

Із березня 2020 року до початку червня 2020 року в штатах, очолюваних республіканцями, рівень захворюваності COVID-19 був нижче, ніж в штатах, очолюваних демократами. Однак, із 3 червня 2020 року ситуація змінилася – штати під керівництвом республіканців мали більш високий рівень захворюваності. 

Ці штати мали менші показники смертності на початку пандемії, але вищі її показники з 4 липня 2020 року до середини грудня 2020 року. Штати на чолі з республіканцями мали вищі коефіцієнти позитивності тесту, починаючи з 30 травня 2020 року та нижчі показники тестування до 30 вересня 2020 року. 

У 2020 році губернатори-демократи встановлювали більш суворі протиепідемічні заходи (носіння масок, соціальне дистанціювання), ніж губернатори-республіканці. У відповідь на пандемію губернатори-демократи оголошували надзвичайний стан та розпорядження залишатися вдома раніше, ніж губернатори-республіканці.

Дані зі звіту CDC щодо нових випадків COVID-19 серед повністю вакцинованих людей (74%) у штаті Массачусетс обмежені, і не свідчать про те, що вакцина неефективна чи небезпечна. Раніше ми писали про це тут

Частину тез із відео ми вже спростовували у попередніх матеріалах. Нагадуємо, що:

  • безпідставно стверджувати, що вакциновані люди помруть через певний час;
  • вакцини Pfizer-BioNTech, Oxford-AstraZeneca, Moderna, Johnson & Johnson та Bharat Biotech є ефективними проти штаму Delta.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний