НЕПРАВДА: У вакцині від COVID-19 є невідомі «маркувальні елементи», які можна виявити спеціальними сканерами

НЕПРАВДА: У вакцині від COVID-19 є невідомі «маркувальні елементи», які можна виявити спеціальними сканерами

16 Листопада 2021
FacebookTwitterTelegram
472

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють відео, автори якого, посилаючись на директора дослідного інституту ім. М. Ф. Гамалії, стверджують, що російська вакцина від  COVID-19 — Спутник V — містить невідомі маркувальні елементи, які можна виявити за допомогою спеціальних сканерів. Ці елементи нібито можуть бути нанороботами, яких вживлюють в організм людини разом з вакциною.

Скріншот з відео

Утім це неправда. Далі пояснюємо чому. 

Першоджерелом інформації про певні “маркувальні елементи” у вакцині є слова Олександра Гінцбурга — директора російського Науково-дослідного інституту епідеміології та мікробіології імені М.Ф. Гамалії. У коментарі для російського державного медіа “ТАСС” професор, критикуючи росіян, які купують підроблені сертифікати про вакцинацію, зазначив, що вакцинованих людей досить легко визначити за допомогою аналізу на маркувальні частини, які залишаються в організмі після вакцинації. 

Саме цей коментар використав російський канал “ТОЛЬКО ФАКТИ”. Канал викривив слова Гінцбурга про “маркувальні елементи” у вакцинах і почав поширювати інформацію про те, що у вакцині Спутник V нібито є нанороботи. Наразі, інформація з цього каналу у такому вигляді поширюють в групи Facebook з українською аудиторією.

Одразу варто зазначити, що  жодних згадок про “сканери” для виявлення цих частин вчений не робив. 

Наразі немає ні підтверджень, ні спростувань слів Гінцбурга, що у Спутник V є маркувальні частини. Загалом у своєму інтерв’ю вчений не уточнив, які саме частинки він мав на увазі. Так само він не розказав і про аналізи, які необхідні для їх виявлення. 

Аналогічно жоден аналіз вакцин, які нині використовують для протидії COVID-19, не виявив мікрочипів чи нанороботів. Подібні заяви вже неодноразово спростовували незалежні фактчекери, вчені та медики

Російська вакцина від COVID-19 має ряд проблем. Зокрема це стосується доступності всієї інформації про вакцину та проблем із виробництвом. Комісія ВООЗ, яка перевіряла фабрику з розливу вакцини в Республіці Башкиростан, виявила проблеми з даними результатів тестувань щодо якості вакцини. Окрім того, комісія заявила про недостатній рівень стерильності на фабриці та відсутність належних заходів безпеки, які б попереджали можливість змішування вакцин. Наразі російська вакцина не схвалена до використання ВООЗ. 

Раніше ми уже неодноразово спростовували фейки про присутність у вакцинах, зокрема і в Спутник V, невідомих елементів та чипів.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний