НЕПРАВДА: У Вашингтоні дозволили розріджувати трупи для того, щоб приховати геноцид населення

НЕПРАВДА: У Вашингтоні дозволили розріджувати трупи для того, щоб приховати геноцид населення

31 Січня 2022
FacebookTwitterTelegram
522

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі розповсюджують інформацію про те, що з 1 травня 2020 року в штаті Вашингтон легалізували розрідження та утилізацію людських трупів. Легалізація відбулася за рік до того, як в цьому ж штаті начебто створили табори для хворих на COVID-19. Користувачі соцмереж роблять висновок, що новий вид утилізації останків — це механізм для прихованого масового знищення людських трупів.

Скриншот посту, який поширюють у Facebook

Проте легалізація компостування людських останків у Вашингтоні не має жодного відношення до пандемії COVID-19. Це нововведення є більш екологічним та менш затратним видом поховання людини.

Законопроєкт про компостування людських трупів розробили ще в першій половині 2019 року. Із 1 травня 2020 року він вступив у силу. У результаті цього в законодавстві з’явилися два нові способи поховання людини, крім кремації та захоронення на кладовищі:

  • Лужний гідроліз (інша назва — аквамація) — розчинення людських останків до дрібних елементів за допомогою тепла, тиску, води та хімічних речовин.
  • Природне розкладання тіла — це прискорення природного розкладання останків на добриво.

В обох випадках людські останки можна використати як добриво або ж залишити їх у поховальній урні. Здійснювати нові методи поховання можуть лише заклади, які мають ліцензію на виконання подібних робіт. Так само, як і з традиційним захороненням, близькі померлої людини можуть вільно обирати вид поховання.

Нововведення мають кілька переваг. По-перше, вони екологічніше традиційного поховання, оскільки потребують менше ресурсів та знижують  кількість небезпечних викидів в атмосферу (у порівнянні з кремацією). По-друге, вони доступніше для населення — наприклад, компостування може обійтися дешевше, ніж захоронення чи кремація.

Удосконалення законодавства щодо поховань та ритуальних послуг ніяк не пов’язані з пандемією COVID-19. Ніхто не створює в США концентраційні табори для хворих на COVID-19. VoxCheck неодноразово спростовував цей фейк.

Автори

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний