НЕПРАВДА: У Володимирському соборі у Києві влаштували концерт на барабанах — відео

НЕПРАВДА: У Володимирському соборі у Києві влаштували концерт на барабанах — відео

29 Лютого 2024
FacebookTwitterTelegram
358

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Кремлівські телеграм-канали поширюють відео, на якому чоловіки грають на музичних інструментах та заявляють, що запис начебто зробили у Володимирському соборі в Києві. Щобільше, цей собор був нібито незаконно відлучений від канонічної церкви УПЦ. 

Утім, це — неправда. На відео учасники оркестру Львівської семінарії, які виступили в соборі в Івано-Франківську із колядками у супроводі різних музичних інструментів.

Скриншот публікації

Зворотний пошук окремих зображень з відео у Google Images показав, що насправді це оркестрова група Львівської семінарії. 14 січня 2024 року вони виступили в Архікатедральному і Митрополичому соборі Воскресіння Христового в Івано-Франківську. 

Щобільше, собор належить до Української греко-католицької церкви, а не ПЦУ. Тоді як Володимирський собор у Києві всередині має інакший вигляд. Зокрема відрізняється загальний дизайн іконостаса і Царських воріт та відсутність колон у церкві УГКЦ. 

Виступ учасників оркестру Львівської семінарії 14 січня 2024 року. Джерело: сайт УГКЦ Івано-Франківської Єпархії

Вигляд Володимирського собору в Києві всередині. Джерело: сайт УПЦ (Київський Патріархат)

Російська пропаганда систематично спекулює на темі церков в Україні та дискредитує їх. Ще у 2019 році на Синоді Православної церкви України (ПЦУ) вирішили підпорядкувати усі парафії та монастирі Києва Настоятелю ПЦУ Епіфанію.  Отже, теза пропагандистів про незаконність передачі собору до ПЦУ є необґрунтованою.

Також пропагандисти не знають, що Володимирський собор належав Українській православній церкві Київського патріархату, яку російська церква ніколи не визнавала канонічною. Філарету, патріарху УПЦ Київського патріархату, надали довічне право проводити богослужіння у Володимирському соборі. Тепер його організація працює як місія у складі ПЦУ.

Раніше ми вже спростовували фейк, нібито у соборі Святої Трійці у Луцьку святкують Гелловін та співають на честь цього пісні. Насправді подія відбулася у Львові, а камерний хор співав пісню на честь святкування 15-річчя заснування парафіяльної спільноти «Матері в молитві».

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний