НЕПРАВДА: У знищеному терміналі «Нової Пошти» розташовувався військовий обʼєкт

НЕПРАВДА: У знищеному терміналі «Нової Пошти» розташовувався військовий обʼєкт

30 Жовтня 2023
FacebookTwitterTelegram
119

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські телеграм-канали виправдовують ракетний удар 21 жовтня по терміналу «Нової Пошти» під Харковом тим, що там нібито розташовувався військовий обʼєкт.

Це — неправда. Термінал «Нової Пошти» був цивільним обʼєктом.

Скриншот допису

21 жовтня 2023 року росія завдала ракетного удару по терміналу «Нової Пошти» в смт Коротич Харківського району. У результаті атаки загинули 7 і отримали поранення 16 працівників компанії.

Компанія опублікувала запис із камер відеоспостереження з приміщення термінала за секунди до атаки. На відео видно роботу з розвантаження посилок. Не видно нічого, що дозволило би говорити, що це військовий обʼєкт — ні танкових двигунів, як стверджують пропагандисти, ні військової техніки, ні зброї, ні людей у військовій формі.

Пропагандисти натякають, що обʼєкт був військовим, адже він працював під час комендантської години. Комендантська година в Харківській області триває з 23:00 до 05:00. Ракетний удар був завданий між 22:00 і 23:00. Ймовірно, працівники дійсно працювали би у комендантську годину. Проте причиною цього є сама специфіка роботи логістичної компанії, адже на терміналах «Нової пошти» посилки сортують безперервно. Саме тому робота на такому обʼєкті ведеться і в нічний час також. У відкритих джерелах є вакансії від «Нової Пошти», в яких є можливість нічної зміни.

На Google Maps поруч із місцезнаходженням термінала немає жодних військових обʼєктів — поруч лише АЗС, дрібні підприємства, музей авіації та аеродром «Коротич», проте він використовувався лише для цивільних польотів та вже був обʼєктом для російських обстрілів.

Скриншот місцезнаходження терміналу «Нової Пошти» у Google Maps

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний