НЕПРАВДА: Україна 1 лютого завдала удару по житловому будинку у Краматорську

НЕПРАВДА: Україна 1 лютого завдала удару по житловому будинку у Краматорську

7 Лютого 2023
FacebookTwitterTelegram
801

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські телеграм-канали поширюють, що уночі 1 лютого по житловому будинку у Краматорську влучила не російська ракета, а українська. Автор називає декілька версій подій: у житловий масив влучила ракета української ППО або це спеціальний обстріл зі сторони ЗСУ за допомогою ОТРК «Точка-У», як це нібито вже було раніше.

Проте ці твердження є неправдивими. 

Україна не здійснювала обстріл житлових будинків у Краматорську за допомогою «Точки-У»

Як заявляє Головне управління Національної поліції в Донецькій області, 1 лютого збройні сили рф здійснили ракетний обстріл житлових будинків Краматорська за допомогою «Іскандер-М». Наступного дня в російському міноборони відзвітували про те, що нібито «знищили» HIMARS і MLRS «у районі міста Краматорськ». Про це 2 лютого 2023 року в обідньому зверненні повідомив офіційний представник мо рф Ігор Конашенков.

Російська пропаганда вже не вперше використовує фейк про те, що Україна сама обстрілює власні території за допомогою «Точки-У». Подібні заяви були під час обстрілу залізничного вокзалу у Краматорську 8 квітня 2022 року. Як заявляє російська сторона, у них такі системи не стоять на озброєнні. Проте є докази, які доводять, що росія продовжує використовувати даний тип ракет. Зокрема, таке озброєння помітили у російському місті Коренівськ (Краснодарський Край) на військовому параді  2021 року, під час військових навчань «Кавказ-2020» у 2020 році та «Союзна рішучість» у 2022 році. А вже після 24 лютого 2022 року незалежні розслідувачі з команд InformNapalm та Conflict Intelligence Team повідомили про пересування ракетних комплексів «Точка-У» з маркуванням окупаційних військ. 

У будинок не влучала українська ракета ППО

Автор телеграм-каналу, який поширив дану версію, не надає жодних доказів, які б вказували на те, що будинок у Краматорську зруйнувала саме українська ракета.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний