НЕПРАВДА: Україна експортує електроенергію, в той час, як прості українці сидять без світла

НЕПРАВДА: Україна експортує електроенергію, в той час, як прості українці сидять без світла

13 Березня 2024
FacebookTwitterTelegram
209

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські пропагандисти поширили новину, нібито Україна експортує рекордні обсяги електроенергії, а її жителі самі потерпають від відключень світла.

Це — неправда. Тимчасове відключення електрики в Тернополі повʼязане з ремонтними роботами.

Скриншот допису

4 березня 2024 року «Тернопільобленерго» повідомило, що у звʼязку з ремонтом ліній електропередач та трансформаторних підстанцій на одній із вулиці міста можливе відключення світла на дві години. У ньому не йдеться про відключення електрики в кількох мікрорайонах і лікарнях міста. За ключовими словами ми знайшли пост за 4 березня у телеграмі тернопільського медіа «20 хвилин». Його опублікували невдовзі після допису «Тернопільобленерго» і в ньому теж ідеться про відключення світла тільки на одній вулиці. Оскільки пост у «20 хвилинах» і світлина в пості пропагандистів має однакову світлину і схоже текстове оформлення, можна допустити, що фейкороби створили картинку для свого допису, взявши за основу оригінальний допис місцевого медіа.

Скриншот новини «20 хвилин» від 4 березня

Міністерство енергетики України повідомило, що 4 березня дефіциту електрики в енергосистемі України не було, графік відключень не застосовувався. Стабільний режим роботи енергосистеми України 4 березня підтвердила і НЕК «Укренерго». Того дня через російські обстріли та ремонтні роботи були локальні відключення світла, проте ремонтні роботи проводили оперативно.

4 березня  українські фахівці справді планували експортувати електроенергію до Словаччини, Угорщини, Польщі, Румунії та Молдови. Проте «Укренерго» наголосив, що експорт електрики здійснюється лише за умови відсутності дефіциту в національній мережі. Крім цього, вже наступного дня, 5 березня, Україна оновила рекорд експорту електроенергії (з початку року), і на момент публікації цього матеріалу він зберігається. Також того дня Україна імпортувала незначні обсяги електроенергії зі Словаччини, Молдови та Румунії.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний