НЕПРАВДА: Україна готує напад на Придністров’я, про це свідчить фото наказу

НЕПРАВДА: Україна готує напад на Придністров’я, про це свідчить фото наказу

6 Березня 2023
FacebookTwitterTelegram
1127

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють фото документа, який нібито свідчить про підготовку нападу України на Придністров’я. Стверджують, що нібито згідно з наказом, особовий склад інженерно-саперного батальйону 28 бригади ЗСУ, що входить до ОК «Південь», до 27 лютого має висунутись до села Кучурган, яке межує з Придністров’ям.

Утім документ є підробкою. 

Скриншот «наказу»

Про те, що документ є підробкою, свідчить низка помилок:

  • на фото немає назви документа (наказ, указ, доповідь), але в дописі його називають наказом;;
  • номер наказу зазначають із правої сторони документа;
  • зверху зліва в документі повинно бути вказано, про що цей наказ (наприклад, «Про затвердження…», «Про організацію…» тощо);
  • абревіатура ОІСБ (окремий інженерно-саперний батальйон) повинна бути зазначена великими літерами;
  • населені пункти зазвичай вказують без скорочення «н.п.»;
  • в основному тексті документа вказано, що відряджено особовий склад 534-го окремого інженерно-саперного батальйону, а у додатку зазначено про 543 ОІСБ; у відкритих джерелах є згадки про діяльність 534-ий ОІСБ, натомість згадок про 543-ій ОІСБ немає. 

Крім того, у поширеному документі не йдеться про наступ України на Придністров’я. У ньому лише зазначають про підвезення боєприпасів, що необов’язково означає підготовку до наступальних дій.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний