НЕПРАВДА: Україна йде на ризик остаточної поразки через Курськ — The Wall Street Journal

НЕПРАВДА: Україна йде на ризик остаточної поразки через Курськ — The Wall Street Journal

26 Вересня 2024
FacebookTwitterTelegram
280

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські телеграм-канали поширюють інформацію, нібито видання The Wall Street Journal написало, що Україна в ролі аутсайдера йде на ризик остаточної поразки через Курську операцію. За словами авторів допису, журналісти вказали, буцімто західні партнери бояться можливої відповіді москви через цю операцію ЗСУ.

Однак це неправда. У статті немає слів про те, що Київ «іде на ризик остаточної поразки». Автор вказує, що якщо операція змусить путіна перекинути війська не лише на Курськ, а й на інші прикордонні території для їхнього прикриття, то наступальний потенціал рф зменшиться. 

Скриншот допису

Статтю «Україна-аутсайдер іде на ризик» опублікували 2 вересня 2024 року. У ній йдеться про те, що розпочата 6 серпня операція Сил оборони у Курській області не зупинить путіна від ведення війни та не дасть ресурсів чи стратегічної переваги, щоб перемогти рф. Утім, у статті немає слів про те, що Київ «іде на ризик остаточної поразки». Колумніст Волтер Рассел Мід навпаки розмірковує, що рішення українського керівництва про проведення операції, ймовірно, є виправданим. «Ведення нескінченної, програшної позиційної війни на сході країни, в той час, як слабкодухі західні прихильники України вагаються і ведуть дебати, гарантує остаточну поразку», вказано у матеріалі. Натомість, як вказує автор, якщо Києву вдасться змусити путіна перекинути війська не лише на Курськ, а й на всі прикордонні території, аби захистити їх від схожих атак, то перевага рф у живій силі та її здатність підтримувати наступальні операції значно зменшаться. 

Волтер Мід відзначає, що операція є важливою з кількох інших причин. Так, це перший випадок, коли неядерна країна вторглася і утримує територію ядерної держави. Раніше вважалось, що ядерна зброя є запорукою того, що ніхто не наважиться напасти на державу, яка нею володіє. Однак рф досі не використала її проти українських військових та не погрожувала Україні її застосуванням під час поточної операції ЗСУ. 

Також, на думку автора, цей крок показує нову військову стратегію України, яка полягає в тому, що Київ більше не збирається слухати «боязкі стратегічні поради Заходу». Тому Україна приховувала планування цієї атаки від західних партнерів. Для росії український наступ теж став несподіванкою. Волтер Мід припускає, що хоча теоретично партнери мають можливість дати Україні ресурси, які допоможуть перемогти, але в Києві зараз не вірять, що Захід це зробить. «Команда Байдена надто залякана російськими погрозами, Європейський Союз, як завжди, розділений і неефективний, а Захід загалом все ще перебуває в ілюзії, що путін готовий вести переговори про мир, який залишить Україні можливість приєднатися до Організації Північноатлантичного договору та Європейського Союзу», йдеться в статті.

Відтак цією операцією Київ сподівається підняти український бойовий дух та зменшити страх на Заході перед рф. Адже наступ породжує питання: де все-таки «червоні лінії» путіна; що сталося б, якби Україна продовжила наступ та подвоїла підконтрольну їй територію росії? Після початку повномасштабного вторгнення Україна неодноразово перетинала так звані «червоні лінії» кремля — потопила крейсер «Москва», атакувала Кримський міст у 2022 році, завдавала ударів безпілотниками по кремлю та москві у 2023 році, використовувала західну зброю на території росії. Однак ці дії не призвели до застосування ядерної зброї, якою путін постійно погрожує Заходу.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний