НЕПРАВДА: Україна не держава, а адміністративний округ СРСР – заява Пан Гі Муна | VoxUkraine
Beta

НЕПРАВДА: Україна не держава, а адміністративний округ СРСР – заява Пан Гі Муна

31 Грудня 2020
FacebookTwitterTelegram
2097

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють нібито заяву Пан Гі Муна, колишнього генсека ООН, про те, що начебто Україна – не держава, а адміністративний округ СРСР. Це аргументують тим, що Україна не зареєструвала належним чином свої кордони в ООН. Із цього роблять висновок, що говорити про порушення кордонів України не можна.

Утім, подібні повідомлення розвиваються на основі неправдивих тез.

Фото з дописів

 

По-перше, Пан Гі Мун публічних заяв про Україну як адміністративний округ СРСР не робив. Thames Television – це колишній розважальний канал у Великобританії, який згодом переформатували у продюсерську компанію Thames. Компанія – виробник популярний розважальних шоу “X Фактор”, “Британія має талант” та інших. І на сайті продюсерської компанії Themes – thames.tv – згадок про Пан Гі Муна немає.

По-друге, демаркація – справа держав зі спільним кордоном, а не ООН. У 2003 році Україна та Росія підписали договір, який затверджував сухопутний кордон між державами. Того ж року узгодили кордон у Азовському морі та Керченській протоці. Договір про демаркацію на основі договору про кодони підписали лише у 2010 році – але сам процес демаркації затягувався. У 2015 році Україна вирішила завершувати демаркацію односторонньо.

Тому офіційний кордон між Україною та Росією є, і демаркація не впливає на його наявність, бо є міждержавні договори.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний