НЕПРАВДА: Україна підписала конвенцію 2008 року, яка забороняє використання касетних боєприпасів

НЕПРАВДА: Україна підписала конвенцію 2008 року, яка забороняє використання касетних боєприпасів

18 Липня 2023
FacebookTwitterTelegram
1462

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські телеграм-канали та медіа поширюють інформацію про постачання Україні заборонених касетних боєприпасів конвенцією 2008 року. Україна є нібито підписантом цього документу. У такий спосіб ЗСУ атакуватимуть російські міста, а даний тип боєприпасів небезпечний для цивільних навіть після закінчення бойових дій. 

Насправді Україна, США та росія не підписували Конвенцію про касетні боєприпаси 2008 року. Неспрацьовування російських касетних боєприпасів набагато більше, ніж американських. 

Скриншот допису

Конвенція про касетні боєприпаси створена у травні 2008 року. 123 країн підписали документ. Дія конвенція розпочалася 1 серпня 2010 року. Україна, США та росія не є її підписантами.  

Як заявив  Джо Байден в інтерв’ю CNN, причиною постачання касетних боєприпасів України стала недостатня кількість звичайних снарядів. Таке рішення є «транзитним періодом», допоки США не збільшить виробництво звичайних снарядів. 

Олексій Резніков повідомив умови використання касетних боєприпасів: не обстрілювати ними російську територію та території населених пунктів, суворий облік використання цієї зброї та локальних зон її застосування для післявоєнного розмінування та звітність перед партнерами. 

Радник Президента США Джейк Салліван заявив, що росія від початку повномасштабного вторгнення використовує касетні снаряди, елементи яких не розриваються у 30-40% випадків. Водночас для України будуть постачати боєприпаси, ймовірність неспрацьовування яких менше 2,5%.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний