НЕПРАВДА: Україна попросила у США зброю, аби здійснити наступ на росію у 2023 році

НЕПРАВДА: Україна попросила у США зброю, аби здійснити наступ на росію у 2023 році

30 Вересня 2022
FacebookTwitterTelegram
429

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські ЗМІ поширюють інформацію, ніби у статті американського видання The Wall Street Journal йдеться про намір України наступати на територію росії у 2023 році. Для цього Україна буцімто попросила у США необхідну зброю.

Це — неправда. У статті The Wall Street Journal не йдеться про те, що Україна збирається наступати на росію. Україна попросила більше зброї у Сполучених Штатів, аби захиститися та повернути тимчасово окуповані території.

Скриншот фейкової публікації

У статті The Wall Street Journal під заголовком «Україна сигналізує про необхідність великої зброї для довгострокового наступу проти росії» аналізують документ, який Україна надіслала до Білого дому. У ньому йдеться про необхідну зброю та її кількість, аби продовжувати наступ проти росії для звільнення власних територій. До переліку зброї увійшли 29 систем озброєння і боєприпасів: тактичні балістичні ракети ATACMS, танки, безпілотники, артилерійські системи, протикорабельні ракети Harpoon, 2000 ракет для реактивної системи залпового вогню HIMARS тощо. Утім, у статті не йдеться, що Україна збирається наступати на росію у 2023 році.

Також автори статті The Wall Street Journal наголошують, що запит на зброю надійшов після публікації статті двох українських високопоставлених військових. У цій статті йдеться, що поворотний момент у війні може настати тоді, коли Україна матиме тактичні балістичні ракети ATACMS. 

Мається на увазі стаття Головнокомандувача Збройних Сил України Валерія Залужного та першого заступника Голови Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки Михайла Забродського. Автори наголошують, що для послідовних, а в ідеалі одночасних контрударів у 2023 році потрібна певна зброя від партнерів. «Мова йде, звісно, про постачання партнерами України для ЗСУ систем озброєння або певних найменувань боєприпасів із відповідною дальністю дії. На увазі мається не тільки й не стільки певні найменування, такі як, наприклад, ракета MGM-140B ATACMS Block 1A для РСЗВ Himars. Має бути застосовано комплексний підхід до переоснащення артилерії, ракетних військ, тактичної авіації і Військово-морських сил ЗС України та інших складових їх могутності», — йдеться у статті Залужного та Забродського. 

Крім того, у публікації Валерій Залужний та Михайло Забродський пишуть про ключовий фактор Криму у цій війні. Крим є основою комунікаційних шляхів росії на південному стратегічному фланзі. Також у Криму розташована головна база Чорноморського Флоту та аеродроми, з яких можна наносити удари майже по всій території України. Однак у статті Залужний та Забродський також не пишуть про наступ України на російські території.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний