НЕПРАВДА: Україна прагне розмістити бази НАТО у Криму — Аліна Фролова

НЕПРАВДА: Україна прагне розмістити бази НАТО у Криму — Аліна Фролова

31 Серпня 2022
FacebookTwitterTelegram
863

Перевірка фейків у рамках співпраці з Meta

Російські медіа поширили інформацію, нібито заступниця голови Центру оборонних стратегій Аліна Фролова під час виступу на другому саміті «Кримської платформи» заявила про наміри України побудувати на півострові бази НАТО.

Утім, це неправда. Аналітикиня підкреслила, що в Криму повинні перебувати ЗСУ, але не заявляла про плани розміщення бази НАТО в Криму.

Аліна Фролова розповіла, що після деокупації Крим має стати прикладом «friendly militarization». Тобто на півострові будуть співіснувати військове та цивільне життя. Ба більше, військовий компонент матиме суттєвий вплив на ослаблену економіку регіону.

Фахівчиня пояснила, що повна демілітаризація неможлива, оскільки Крим — стратегічний об`єкт для контролю над Чорним морем. «У Криму мають розташовуватися ЗСУ та ВМС України. Ми не хочемо, щоб наш півострів розглядався лише як військова база. Ми переконані, що економіка в Криму від цього лише постраждає. Тому ми розглядаємо варіант поєднання форпосту безпеки і  економічної стабільності», — наголосила вона. 

Спікерка запевнила, що після повернення півострова до складу України Крим не буде використовуватися в агресивних чи наступальних цілях. Також вона додала, що Крим буде відкритий для міжнародного співтовариства, зокрема для військової взаємодії з НАТО та ЄС. «Ми будемо раді там вітати наших партнерів по НАТО та не лише по НАТО. Ми б хотіли бачити на території півострову мультинаціональну присутність», — сказала Аліна Фролова. У промові вона не заявляла про плани розміщення бази НАТО в Криму. Натомість йшлося про різні формати співпраці, як-от спільні навчання, військові паради тощо.

Київ ніколи не заявляв про наміри побудувати бази НАТО у Криму чи в будь-якому іншому місті України.

Попри це наратив «про бази НАТО» не втрачає своєї актуальності у російському інфопросторі ще з 2013 року. У цей час російські медіа повідомляли про «підготовку будівництва баз». Пізніше кремль використовував цей фейк, аби виправдати окупацію півострова

Україна посилила співпрацю з НАТО лише після неспровокованої агресії росії. Так із 2014 року альянс підтримує впровадження реформ сектору безпеки та оборони відповідно до стандартів НАТО, надає консультації та проводить спільні військові навчання.

Однак вкид про «будівництво баз» російські ЗМІ з новою силою почали поширювати під час повномасштабного вторгнення росії в Україну. НАТО розміщує свої бази та військовий контингент тільки на території країн-членів альянсу, згідно з п`ятою статтею Північноатлантичного договору. У той час як Україна є партнером організації, але не отримала План дій щодо членства у НАТО. Після широкомасштабної війни генсек альянсу Єнс Столтенберг заявив, що НАТО не планує вводити війська в Україну. Натомість альянс посилить свою присутність у східній частині НАТО.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний