НЕПРАВДА: Україна продовжує провокувати ядерну катастрофу у світі

НЕПРАВДА: Україна продовжує провокувати ядерну катастрофу у світі

31 Серпня 2022
FacebookTwitterTelegram
1784

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Росія вкотре звинуватила Україну у дестабілізації ситуації навколо ЗАЕС. Цього разу російські медіа написали, ніби українські війська обстрілювали станцію 5, 6 і 7 серпня. Для більшої переконливості пропагандисти наводять коментар Скотта Ріттера, якого називають «військовим експертом» зі США: він каже, що українські обстріли ЗАЕС загрожують усьому світу.

Проте це — неправда. Не Україна, а росія відповідальна за регулярні обстріли ЗАЕС.

Територію ЗАЕС обстрілювали 5 і 6 серпня, але про обстріли 7 серпня у відкритих джерелах немає інформації. І в усіх обстрілах винна саме росія.

За інформацією «Енергоатома», 5 серпня росіяни двічі обстріляли територію ЗАЕС за допомогою РСЗВ. Унаслідок атак на одному з енергоблоків спрацював аварійний захист, тому один із трьох активних енергоблоків був відключений. Також окупанти пошкодили азотно-кисневу станцію та об‘єднаний допоміжний корпус.

6 серпня російські війська влучили ракетою по майданчику ЗАЕС безпосередньо поруч зі станційним сухим сховищем відпрацьованого ядерного палива. Через обстріли було пошкоджено три датчики радіаційного моніторингу навколо цього майданчика. Поранення отримав один працівник станції.

11 серпня в «Енергоатомі» оприлюднили аналіз відео з пропагандистських телеграм-каналів, який доводить, що 6 серпня обстріл ЗАЕС вели саме російські війська орієнтовно з промислової зони, розташованої між атомною станцією та Енергодаром. 

1-ше фото: кут нахилу та місце приземлення снаряду.  2-ге фото: траєкторія польоту і місце, звідки снаряд був випущений оператором. 3-тє фото: зона, з якої окупанти обстрілювали проммайданчик ЗАЕС. Джерело: «Енергоатом»

І навіть слова «експерта» Скотта Ріттера не змусять нікого повірити, що за цей ядерний тероризм нібито несе відповідальність Україна. До того, як давати коментарі російським медіа, Скотт Ріттер служив в американській морській піхоті, а також працював інспектором ООН із озброєння в Іраку в 1991-1998 роках. Після масштабного російського вторгнення 24 лютого 2022 року він почав регулярно поширювати дезінформацію: звинувачував Захід в організації «державного перевороту» в Україні в 2014 році та розпалюванні війни з росією в 2022 році, вихваляв дії російської армії в Україні, заперечував причетність рф до воєнних злочинів у Бучі.

Посилання на західних псевдоекспертів — давня тактика російської пропаганди, спрямована на створення ілюзії про існування «незалежних, неупереджених» спікерів, які підтримують проросійські наративи. Центр протидії дезінформації при РНБО України вже неодноразово згадував Скотта Ріттера як псевдоексперта, який допомагає росії в інформаційній війні.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний