НЕПРАВДА: Україна приховує списки загиблих в Бучі — Лавров

НЕПРАВДА: Україна приховує списки загиблих в Бучі — Лавров

31 Жовтня 2022
FacebookTwitterTelegram
2736

Перевірка фактів у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють заяви Сергія Лаврова про те, що Україна досі не оприлюднила списки загиблих в Бучі та начебто умисно приховує їх: «Відома провокація в Бучі це було наприкінці березня. Ми вже відтоді багаторазово звертаємося до всіх, хто може допомогти, із проханням надати інформацію щодо імен тих людей, які стали жертвами, і їхні тіла були продемонстровані всьому світу як свідчення злодіянь російських військових». Він додав, ніби місяць тому публічно звернувся до генсека ООН Антоніу Гутерреша для отримання списку цих осіб, але жодної реакції не було.

Однак списки, в яких зазначено 53 загиблих у Бучі, оприлюднили у квітні 2022 року.

 

Скриншот публікації

Із 23 квітня 2022 року Інформаційний центр ритуальної служби Бучанської міської ради почав оприлюднювати імена загиблих на території громади, тоді повідомили про 30 людей. 29 квітня 2022 року опублікували перелік із 29 загиблих (лише 23 із них вдалося опізнати) з Бучі. Місцевий морг звернувся з проханням знайти родичів загиблих, щоб віддати тіла для поховання. Отже, всього відомо імена щонайменше 53 людей, які загинули в Бучі. У неофіційному телеграм-каналі «Загиблі на території Бучанського району» також раніше публікували фото знайдених тіл та їхні дані. 

Бучанський міський голова Анатолій Федорук на своїй фейсбук-сторінці оприлюднив кількість жертв станом на 23 квітня: «Цифра, яку маємо станом на сьогодні – 412. Але її все ще будуть уточнювати на рівні слідчих та експертів, які працюють без вихідних. Це означає, що кожен третій загиблий в Київській області, — із Бучі», — зазначив Федорук.

7 червня МВС України опублікувало оновлену інформацію щодо кількості загиблих у Бучі: «Всього на місці цього поховання перебувало 116 тіл. Більшість – чоловіки. Частина загиблих мали кульові поранення, мінно-вибухові ушкодження, і частина тіл, які згоріли. Всього по району Бучі загинуло 1137 осіб, безпосередньо у місті Буча — 461 людина». Також у МЗС повідомили, що визначили підрозділи рф які перебували на території району та міста Бучі: шість батальйонних тактичних груп десантних сил рф та одна механізована бригада.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний