НЕПРАВДА: Україна припинила постачання електроенергії із ЗАЕС на підконтрольні території

НЕПРАВДА: Україна припинила постачання електроенергії із ЗАЕС на підконтрольні території

30 Вересня 2022
FacebookTwitterTelegram
925

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, що Україна в односторонньому порядку припинила постачання електроенергії із Запорізької АЕС на підконтрольні Україні території. І ця відмова нібито означає, що «США наказали Україні влаштувати ядерну катастрофу в Європі». Колаборант Володимир Рогов також заявив, що «з українського боку спеціально намагаються створити проблеми для експлуатації атомної станції, щоб не йшло перетікання і не знімалася напруга, щоб зростало навантаження на реактор і, відповідно, зношувалася турбіна».

Однак Україна зупинила постачання електроенергії із ЗАЕС через те, що внаслідок російських обстрілів були пошкоджені лінії електропередач.

 

Скриншот допису

5 вересня «Енергоатом» повідомив про те, що внаслідок російських обстрілів на ЗАЕС виникла пожежа, через що була пошкоджена і відімкнена лінія електропередачі «‎Феросплавна». Внаслідок відімкнення лінії розвантажили та відключили від мережі енергоблок №6 Запорізької АЕС — єдиний, який подавав електроенергію в енергосистему України. 

Раніше внаслідок російських обстрілів було пошкоджено лінії електропередачі (ЛЕП) 750 кВ ЗАЕС – Дніпровська, 330 кВ ЗаТЕС – Каховська та ЛЕП 330 кВ ЗаТЕС – Мелітополь. Раніше міський голова Енергодара Дмитро Орлов повідомив про те, що на ЗАЕС відключили енергоблок №5 через безперервні обстріли рф. 

Отже, Україна не відмовлялася від постачання електроенергії із ЗАЕС. Старша наукова співробітниця Інституту радіаційної безпеки Олена Паренюк пояснила: «‎Це означає, що у нас буде складна зима. ЗАЕС генерувала понад чверть усіх потужностей, які ми використовували. І тепер об’єднана енергетична система певним чином перерозподіляє навантаження, тому треба готуватися економити також електроенергію, а не лише тепло». Заяви про те, що США надала наказ Україні обстріляти ЗАЕС, є безпідставними. 

10 вересня ввечері після поновлення працездатності однієї із цих ліній зв’язку електроживлення власних потреб ЗАЕС стало можливим від енергосистеми України, після цього прийняли рішення щодо відключення енергоблока №6 та переведення його в холодний стан.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний