НЕПРАВДА: Україна припинила всі виплати на Херсонщині
Beta

НЕПРАВДА: Україна припинила всі виплати на Херсонщині

30 Червня 2022
FacebookTwitterTelegram
93

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито українська влада планує припинити всі соціальні виплати на Херсонщині — пенсії, допомоги, зарплати. Такі повідомлення зʼявлялись двічі — у кінці квітня та у кінці травня.

Утім, це неправда: українська влада продовжує виплати в Херсонській області.

23 квітня перший заступник голови Херсонської обласної ради Юрій Соболевський зазначив, що соціальні виплати не будуть припиняти, а затримка виплат здебільшого пов’язана з технічними проблемами. 

6 травня Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області інформувало, що триває фінансування пенсійних виплат травня для пенсіонерів. 5 червня Управління повідомило, що продовжується фінансування пенсій за травень, а виплати за червень для пенсіонерів, звільнених із військової служби, уже профінансовані у повному обсязі. 

14 травня голова Херсонської ОВА Геннадій Лагута повідомив, що «зар­плати бюджетникам на всій території Херсонщини йдуть». 

Марина Лазебна, міністерка соціальної політики України, 14 травня в інтервʼю УНІАН розповіла, що  людям, які опинились у тимчасовій окупації, держава продовжує нараховувати та фінансувати усі належні їм соціальні допомоги, пільги, субсидії в повному обсязі.

Херсонське відділення Фонду соціального страхування України (ФССУ) 4 червня 2022 року повідомило, що попри технічні складнощі та окупацію території Херсонщини лікарняні та страхові виплати продовжуються. Так, з початку вторгнення 24 лютого лікарняні та декретні допомоги від ФССУ отримали 5 659 мешканців Херсонщини, їм перерахували майже 22 мільйони гривень виплат. Також фонд виплатив 15,7 мільйона гривень щомісячних страхових виплат для потерпілих на виробництві області та їхніх родин.

Проблеми з виплатами заробітних плат освітянам виникли не лише в Херсонській області, а й на інших тимчасово окупованих територіях та в зоні активних воєнних дій. Виплати затримуються через проблеми зі звʼязком, електроенергією, через випадки співпраці з окупантами. Наприклад, у Каховці Херсонської області виплати були тимчасово заблоковані через те, що бухгалтерська документація опинилася в руках окупантів.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний