НЕПРАВДА: Україна сформувала небоєздатну танкову бригаду, де майже немає танків — Forbes

НЕПРАВДА: Україна сформувала небоєздатну танкову бригаду, де майже немає танків — Forbes

26 Грудня 2023
FacebookTwitterTelegram
345

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито Україна сформувала небоєздатну танкову бригаду, яка майже не має танків. Про це йдеться у статті Forbes. У статті йдеться про 5-у окрему танкову бригаду (ОТБр).

Однак це — маніпуляція. Автор статті у Forbes не називав бригаду небоєздатною та не вказував, що вона не має танків.

Скриншот допису

За ключовими словами нам вдалося знайти статтю, про яку йдеться у дописі. Це публікація Forbes під назвою «Ukraine Has Formed A New Tank Brigade» від 3 грудня. У ній автор Девід Екс розповідає про 5-у окрему танкову бригаду, яку заснували ще у 2016 році, проте, за його словами, здебільшого вона існувала лише на папері. Він вказує, що підрозділ почали комплектувати та навчати нещодавно, на що вказують фото з підготовкою підрозділу, опубліковані 2 грудня 2023 року.  

Також автор статті зазначає, що західні партнери надали Україні велику кількість різних танків, однак на нещодавно опублікованих фото у соцмережах бригади танків немає. Екс не вказує, що у підрозділ немає танків, натомість лише говорить, що немає інформації які саме танки вона має. Журналіст розмірковує, яку техніку отримає 5-а ОТБр: Т-72, Leopard 1 чи Abrams. В іншій статті від 19 грудня Екс зазначив, що до 5-ї ОТБр надійшли Leopard 1А5.  

Крім того, Девід Екс не називав бригаду небоєздатною. У своєму матеріалі він звертає увагу на зміну тактики зі застосування танків загалом. Тепер їх використовують як артилерію малої дальності через наявність великих мінних полів та застосування дронів. Саме через це звичайне застосування танків бригади неможливе, а не через її небоєздатність.  

5-а ОТБр є частиною Корпусу резерву. У 2018 році тодішній командувач Сухопутних військ ЗСУ генерал-полковник Сергій Попко заявив про повну комплектацію танками Т-72 5-ї окремої танкової бригади Корпусу резерву. Автор військового проєкту MilitaryLand відзначає, що бригаду демобілізували ще до повномасштабного вторгнення росії та відновили вже в лютому 2022 року. Однак через втрати в інших бронетанкових і механізованих бригадах танки та особовий склад 5-ї ОТБр були використані для поповнення вже наявних підрозділів. Наразі відомо, що у березні 2023 року підрозділ знову відновлено, його комплектують технікою, а особовий склад проходить навчання. 

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний