НЕПРАВДА: Україна тримає в заручниках понад 6 тисяч іноземців

НЕПРАВДА: Україна тримає в заручниках понад 6 тисяч іноземців

10 Березня 2022
FacebookTwitterTelegram
379

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють заяву Володимира Путіна про те, що Україна нібито тримає в заручниках понад 6 тисяч іноземців. А до своїх громадян Україна ставиться взагалі ще гірше.

Скриншот допису, який поширюють у Facebook

Проте це — неправда. Україна не тримає нікого в заручниках, іноземці не можуть виїхати з міст через російські обстріли.

Наразі в Україні дійсно залишилися іноземці, зокрема іноземні студенти. 7 березня Ірина Верещук, міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, повідомила, що 2046 іноземних студентів із 27 країн світу знаходяться в Сумах, Чернігові, Маріуполі, Херсоні, тобто близько до лінії фронту. Вони не можуть виїхати саме через російські обстріли (або окупацію, якщо йдеться про Херсон), а не через дії української влади.

Там, де це можливо, Україна допомагає іноземцям залишати небезпечні міста. Наприклад, за перші 8 днів російського вторгнення “Укрзалізниця” вивезла з країни 58 тисяч іноземців. 

У Сумах та Маріуполі влада намагається організовувати гуманітарні коридори для евакуації мирного населення. 8 березня успішно запрацював гуманітарний коридор Суми-Полтава. Однак евакуацію з Маріуполя до Запоріжжя призупинили через російські обстріли та спроби скористатися гуманітарним коридором для здійснення прориву.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний