Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook
Користувачі мережі поширюють інформацію, що начебто Україна – це товариство з обмеженою відповідальністю. Автор аргументує це тим, що державних інституцій в Україні не існує, це все приватні установи, зареєстровані в Америці.
Утім, такі твердження – хибні. Спростовуємо ці та інші тези з допису.
Наявність державних установ України у базі UPIK.DE не робить їх приватними.
У відео під дописом показують сайт міжнародної бази юридичних осіб UPIK.DE, де зберігаються присвоєні номери державних установ України. На оновленому сайті UPIK.DE дійсно можна знайти державні установи України, ввівши присвоєний їм номер D-U-N-S (Data Universal Numbering System).
UPIK.DE – це європейський партнер американської компанії «Dun&Bradstreet», яка збирає в інших країнах «company records», що дослівно перекладається як «записи про компанії». Однак англійською слово «company» означає не лише приватну компанію, а й організацію, установу, об’єднання. Тобто це дані щодо юридичних осіб в цілому, а не тільки щодо приватних компаній.
Безпідставно стверджувати, що організації, внесені до реєстру, є «партнерами США». Компанія розміщує дані не лише «партнерів США», а всіх організацій, які можуть знадобитися користувачам реєстру.
Крім цього, наявність номеру, присвоєного організації в базі даних, не означає, що організація приватна. Номери для ідентифікації є і в українських реєстрах юридичних осіб. Наприклад, в офіційному реєстрі Міністерства юстиції зазначено, що ЦВК є органом державної влади, у тому ж реєстрі відображається її ЄДРПОУ.
Те, що державні органи України надають послуги, не означає, що вони є приватними організаціями.
Згідно із законом, державні (адміністративні) послуги – послуги, які надають органи виконавчої влади, установи чи організації, що утримуються за рахунок бюджетних коштів, фізичним чи юридичним особам. Таким чином, такі органи виконавчої влади, як, наприклад, міністерства чи Національна поліція, надають державні послуги.
Національна поліція була утворена постановою Кабінету Міністрів України, що відповідає закону.
Згідно з чинним законодавством, Міністерства та інші центральні органи виконавчої влади утворюються, реорганізуються та ліквідуються Кабінетом Міністрів України за поданням Прем’єр-міністра України. Національна поліція була утворена відповідною постановою Кабміну у 2015 році, яку затвердив тодішній прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк.
До речі, раніше ми спростовувати фейк про те, що створення поліції незаконне.
Згідно з актом проголошення незалежності України 1991 року назва «Україна» є правильною.
У відео автор зазначає, що тодішній Президент України Леонід Кравчук у своїй промові вказав про створення самостійної української держави України, а тому, виходячи з цього, справжня назва нашої держави не «Україна», а «Самостійна Українська Держава Україна». Утім, ця фраза є вирваною з контексту і не відповідає дійсності. В Акті проголошення незалежності України чітко зазначено і виділено саме назву «Україна».
Власники ID-карток є громадянами України, а не мігрантами на території України.
В Україні паспорт громадянина надається у вигляді ID-картки в установах Державної міграційної служби (ДМС). ДМС є центральним органом виконавчої влади, який займається протидією нелегальній (незаконній) міграції, громадянством, реєстрації фізичних осіб, біженців та інших визначених законодавством категорій мігрантів. Тож те, що паспорти видають у Міграційних службах, не означає, що ID-картки – це документи мігрантів по міжнародному праву.
У широкому розумінні слова «міграція» означає як переселення в іншу країну, так і переселення в межах однієї країни. Оскільки питання реєстрації фізичних осіб та громадянства – це складові міграційного обліку, наявність Державної міграційної служби у складі Міністерства внутрішніх справ – цілком логічне явище.
Подібний фейк, що ID-картки роблять людей рабами, ми спростовували раніше.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний