НЕПРАВДА: Україна видобуває більше газу, ніж споживає | VoxUkraine

НЕПРАВДА: Україна видобуває більше газу, ніж споживає

17 Лютого 2021
FacebookTwitterTelegram
4733

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють фото чоловіка, який тримає транспарант про те, що в Україні нібито споживають 14 млрд куб. м газу, а добувають 20 млрд куб.м. Відтак українцям нібито не віддають український газ. І, слідуючи логіці, якщо Україна може сама себе забезпечити газом, імпортувати його не потрібно.  

Зображення, яке поширюють у Facebook

 

Однак наведені цифри неправильні, а логіка маніпулятивна.  

Останні річні наявні дані – за 2019 рік. Тоді видобуток газу в Україні становив 20,7 млрд куб. м. У той же час споживання газу становило 29,8 млрд куб. м

Дані Нафтогазу

Дані Нафтогазу

 

Тобто, на всі потреби всіх споживачів видобутку українського газу недостатньо.

Як видно з рисунків вище, лише побутові споживачів використали у 2019 році 15,4 млрд куб. м газу, а Укргазвидобування – компанія, яка, згідно з Положенням по покладання спеціальних обов’язків (ПСО), має продавати газ населенню, – видобула лише 14,9 млрд куб. м газу. Решта компаній, крім УГВ, приватні. Вони не зобов’язані продавати газ населенню (за цінами, які зазвичай нижчі за ринкові), а отже, вони продають його промисловості (за вищими цінами) або можуть експортувати. 

Відтак, газ, якого не вистачає, потрібно імпортувати. До речі, подібний тренд спостерігався не лише у 2019 році, а й у попередні роки.

Дані Нафтогазу

 

Все це означає, що українцям продають як вітчизняний, так і імпортний газ. А оскільки частина газу імпортується, його ціна має встановлюватись за імпортним паритетом. 

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний