НЕПРАВДА: Україна вимагає від урядів Німеччини і Чехії заборонити проведення мітингів

НЕПРАВДА: Україна вимагає від урядів Німеччини і Чехії заборонити проведення мітингів

30 Вересня 2022
FacebookTwitterTelegram
730

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито МЗС України вимагає від урядів Німеччини та Чехії заборонити проведення проросійських мітингів. 

Утім, це неправда. МЗС України ніколи не висувало подібних ультиматумів урядам Німеччини або Чехії.

3 вересня у Празі пройшов антиурядовий мітинг під гаслом «Чехія понад усе», на вулиці вийшли близько 70 тисяч людей. Протестувальники вимагали відставки уряду, зниження цін на енергоносії та скасування санкцій проти росії, які, за словами мітингувальників, шкодять чеським бізнесменам. Представниця політичної партії Trikolórа Зузана Маєрова-Заграднікова також заявила, що уряд має припинити поставки зброї Україні. Варто зазначити, що на виборах до Палати депутатів парламенту Чеської Республіки у 2021 році партія Trikolórа набрала 2,76% голосів та не отримала жодного мандата.  

Демонстранти принесли плакати з написами проти уряду, ЄС, НАТО. Крім цього, на акції майоріли російські прапори та червоні прапори Комуністичної партії Чехії і Моравії (KSČM). 

Протести в Празі 3 вересня 2022 року. Джерело: Lidové noviny

Прем’єр-міністр Петр Фіала заявив, що за організацією мітингу 3 вересня стоять проросійські сили. Політик також прокоментував, що вихід із НАТО та ЄС не вирішить проблем із цінами на енергоносії. «Нас знову хочуть зробити васалом Москви», — заявив Фіала. Тому уряд спільно з ЄС працюють над розв’язанням цього питання.

4 вересня схожа акція пройшла в Кельні в Німеччині, її організували російськомовні групи діаспори в місті, серед мітингувальників також помітили представників екстремістських груп. Близько двох тисяч демонстрантів вимагали припинити допомогу Україні, скасувати антиросійські санкції та запустити газогін «Північний потік-2». Окрім цього, протестувальники збирали пожертви для так званих «днр» та «лнр». 

На противагу проросійським силам біля готичного собору Кельна зібрались декілька десятків людей, аби висловити підтримку Україні.

Протести в Кельні 4 вересня 2022 року. Джерело: Die Welt

Представник МЗС України Олег Ніколенко засудив проросійські мітинги, які пройшли на початку вересня у Празі та Кельні. Він назвав такі демонстрації «неприпустимими». «Ці заходи не мали нічого спільного зі свободою слова та реальними настроями в Німеччині та Чехії», — додав посадовець. Проте Ніколенко подякував за підтримку мешканцям Кельна та Праги, які виступили проти проросійських мітингів та запевнив, що такі мітинги не зможуть похитнути дружбу між Україною та Німеччиною і Чехією. Жодних вимог щодо заборони демонстрацій представник МЗС не висував.

Очільник МЗС Дмитро Кулеба заявив, що проблема зростання цін у Європі спричинена військовою агресією кремля та енергетичним шантажем громадян ЄС. Єдиний шлях вирішення цього питання — максимальна підтримка України.

9 вересня заступник міністра закордонних справ України Євген Перебийніс зустрівся з Послом Чеської Республіки в Україні Радеком Матулою. Посадовці обговорили подальшу співпрацю між країнами та вирішили скоординувати дії щодо посилення антиросійських санкцій.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний