НЕПРАВДА: Україна визнала незалежність Тайваню

НЕПРАВДА: Україна визнала незалежність Тайваню

30 Вересня 2022
FacebookTwitterTelegram
1683

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські телеграм-канали поширюють фото зі шкільного підручника з географії, на якому зазначені азійські країни з найбільшим ВВП станом на 2016 рік, серед них у переліку є Тайвань. Тому автори зробили висновок, що Україна визнала незалежність Тайваню. «І куди тільки дивиться Міносвіти?», — обурилися користувачі.

Утім, це неправда. Україна не визнавала незалежність Тайваню.

Хоча слова «країна» та «держава» часто вживаються як синоніми, у підручниках з географії ці терміни мають різне значення.

 «Країна»політико–адміністративна частина у складі певної держави, яка може мати державний суверенітет або бути залежною країною.

У той час як «держава»це окремий суб’єкт міжнародного права, що має всю повноту політичної влади (суверенітет) над населенням, яке мешкає на окремій території.

Автори публікації в телеграмі переклали слово «країна», як «государство». Хоча насправді правильним буде такий переклад: «країна» — «страна», «держава» — «государство».

Скриншот повідомлення

КНР вважає Тайвань частиною своєї території. Тож країни, які підтримують відносини з КНР,  вимушені не визнавати незалежність Тайваню. Незалежність Тайваню визнають 13 країн світу та Ватикан, проте у цьому переліку України немає. Крім того, Тайвань має дипломатичні представництва в багатьох країнах, які не визнають його незалежність та не мають із ним офіційних дипломатичних відносин.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний