НЕПРАВДА: Україна визнала, що в селі Гроза загинули військовослужбовці ЗСУ

НЕПРАВДА: Україна визнала, що в селі Гроза загинули військовослужбовці ЗСУ

27 Листопада 2023
FacebookTwitterTelegram
335

Перевірка фейків в рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, що нібито Україна визнала, що в селі Гроза під час російського обстрілу загинули саме військовослужбовці, які прийшли на перепоховання, а не цивільні. Також автори дописів стверджують, що на поминках були присутніми близько 100 військовослужбовців. 

Проте це — неправда. Під час удару в селі Гроза загинули цивільні. 

Під час обстрілу росією в селі Грозі загинули 59 осіб, серед них малолітня дитина — 8-річний Іван Козир. Єдиним учасником бойових дій, про якого відомо, був син Андрія Козира — Денис Козир, який і організував перепоховання свого батька. Він колишній військовослужбовець, демобілізований. 

Міністр внутрішніх справ Ігор Клименко зазначає: «59 людей вбили росіяни прямим влучанням “Іскандера” в селі Гроза. Всі жертви – місцеві мешканці. Пенсіонери, медики, фермери, вчителі, підприємці. Всі – цивільні. Загинули цілими родинами у декілька поколінь». Під час брифінгу 10 жовтня начальник Слідчого управління Сергій Балвінов  оголосив список загиблих під час трагедії. Ними були: Володимир Муховатий — вихователь місцевого ліцею та його дружина Тетяна, Соляник Тамара – вчителька математики в центрі професійної освіти, Світлана Осипова, яка готувала поминальний обід, Валентина Корх — медсестра з Шевченкового. Всі вони —  цивільні. З повним списком можна ознайомитися за посиланням.

Відомо, що за масовим вбивством стоять двоє зрадників, які скоригували удар по кафе. Ними виявились двоє братів: 30-річний Володимир та 23-річний Дмитро Мамон, жителі села Гроза. Під час окупації регіону перейшли на  сторону ворога, де одного з них призначили «водієм конвойної групи», а іншого – «інспектором дорожньо-патрульної служби». Саме вони вивчали ситуацію, дізнавались детальну інформацію щодо події та наводили вогонь на кафе з цивільними. 

Обстріл цивільних — це воєнний злочин росії, оскільки цивільні захищені міжнародним гуманітарним правом. В ООН стверджують, що є достатньо підстав вважати росію причетною до обстрілу в селі Гроза, хоча росія не визнала прямої відповідальності за цей напад.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний