Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta
У мережі поширюють інформацію, нібито корупція в Україні, особливо у сфері закупівель летальної зброї, є однією з найвищих у Європі. Про це пише видання Bloomberg із посиланням на новий звіт генерального інспектора Міністерства оборони США Роберта Сторча. У доповіді стверджують, що угоди із закупівель часто супроводжуються хабарями та завищенням цін, що створює серйозні ризики для ефективності військової допомоги Україні.
Утім, це — неправда. У Bloomberg та у звіті генерального інспектора цього не писали. У Пентагоні зазначили, що Україна досягла прогресу в подоланні корупції в оборонній сфері.
Скриншот допису
У листопаді генеральний інспектор Пентагону Роберт Сторч опублікував щоквартальний звіт за результатами аудиту операції «Атлантична рішучість», що включає протидію росії в Україні та Європі. Він охопив період з 1 липня до 30 вересня 2024 року. У документі дійсно присвятили окремий підрозділ питанню антикорупційної діяльності в Україні. Інспектори наголосили, що корупція ускладнює шлях України до членства в ЄС і НАТО та може стати основною перешкодою для повоєнного економічного відновлення та залучення іноземних інвестицій.
Утім, у звіті підкреслили рішучість України в подоланні корупції. У Міноборони США зазначають, що держава зміцнює незалежні антикорупційні інституції та впроваджує реформи в рамках євроатлантичної інтеграції. Інспектор також вказав, що Україна досягла прогресу в реформах для підвищення прозорості та підзвітності в оборонних закупівлях, корпоративному управлінні, управлінні людськими ресурсами, логістиці та демократичному цивільному контролі над армією.
У звіті не пишуть, що рівень корупції в Україні є одним із найвищих у Європі. Цього твердження також немає на сайті видання Bloomberg. У Bloomberg взагалі не публікували окрему новину про новий звіт генерального інспектора. Новина про те, що Пентагон відкрив понад 50 кримінальних проваджень, пов’язаних із наданням допомоги Україні, вийшла ще у лютому 2024 року. Проте і там не вказано, що справи відкрили проти саме українських посадовців або компаній. Щобільше, автори звіту вказують, що, попри заяви російського агітпропу, немає жодних доказів незаконного використання Україною військового обладнання від США.
Скриншот зі звіту Пентагону за період з 1 липня до 30 вересня 2024 року
У вересні 2024 року генеральний інспектор Роберт Сторч заявив, що бачить велике поліпшення зі звітуванням України про зброю, і наголосив на значному розвитку українських антикорупційних інституцій.
Російські пропагандисти постійно спекулюють на темі корупції в оборонних закупівлях та розкраданні військової допомоги. Поширенням цього наративу вони намагаються підірвати довіру партнерів до України. Раніше ми спростовували інформацію, що Пентагон вимагає провести аудит усієї переданої Україні зброї перед приходом Трампа.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний