НЕПРАВДА: Українська влада разом з росією планували мирну угоду — The Economist

НЕПРАВДА: Українська влада разом з росією планували мирну угоду — The Economist

31 Травня 2024
FacebookTwitterTelegram
172

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито у виданні The Economist стверджують, що українська влада мала план із росією — змусити українців до «жахливої мирної угоди», яка передбачала передачу Харкова окупантам.

Утім, це неправда. The Economist не повідомляло про «план» вказаних країн — видання назвало подібні чутки теоріями змови.

Скриншот допису 

У статті The Economist зазначають наступне: «Багато солдатів у Харкові розлючені, що росія змогла так швидко просунутися вперед. Деякі з них критикують затримку західної допомоги, яка, на їхню думку, заохочувала російську агресію та послабила оборону України. Інші підозрюють, що некомпетентність або навіть зрада зіграли більшу роль. Також поширюються теорії змови про те, що політики в Києві чи Вашингтоні можуть “продати” Харків, що передуватиме потворній мирній угоді». Тобто про спільний план між українською та російською владою навіть не йшлося.

Загалом у статті йдеться про новий наступ росіян на Харківщині та проблеми оборони у регіоні. З посиланням на анонімні джерела автор вказує, що росіяни планували частково оточити Харків та тиснути на українські війська на схід від Печенізького водосховища, що на Вовчанському напрямку. Водночас ні офіційні джерела, ні OSINT-аналітики не повідомляли про подібні плани, відтак наразі підтвердити або спростувати їх неможливо.

Також у матеріалі цитують військовослужбовця Дениса Ярославського, який 12 травня 2024 року наголосив на проблемі відсутності фортифікацій та мін у Харківському регіоні. «Близько 23:00 9 травня ми дивились на екранах, як вони [російські військові] прорізають прикордонний паркан, і я сказав своїм людям спостерігати, як вони підірвуться на мінах. Однак вибухів не було; вони просто продовжували йти», — цитують Ярославського у The Economist. 

Водночас військовослужбовець ЗСУ Ілля Кротенко та екскомандир взводу батальйону «Айдар» Євген Дикий вказали, що лінія захисту насправді розташована у певній відстані від кордону, і російські війська не дійшли до неї. Це підтверджували й українські осінтери. Частина лінії оборони досі знаходиться на етапі будівництва, однак твердження про повну відсутність оборонних рубежів неправдиве.  

Також Ярославський звинуватив 125 бригаду ТрО у тому, що військові залишили свої позиції на Харківщині. Хоча у вказаній бригаді заперечили подібні обвинувачення, слідчі ДБР з’ясували, що 10 травня біля низки населених пунктів Харківської області підрозділи 125 бригади дійсно залишили бойові позиції під час штурмових дій росіян. У ДБР також стверджують, що командування 125 бригади не організувало оборону позицій на кордоні з рф, що призвело до втрати вказаних позицій, військової техніки та особового складу підрозділу. Наразі досудове розслідування триває.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний