Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta
У російських медіа неодноразово обговорювали проблеми з водопостачанням на окупованій Донеччині. Наприклад, 30 серпня російські ЗМІ розповіли про ситуацію в Макіївці: там місцеві жителі стоять у великих чергах біля пунктів роздачі води, на одну людину видають лише 6 літрів. Очікувано, що у проблемі звинувачують Україну: за словами росіян, водопостачання не вдасться повністю відновити, оскільки канал Сіверський Донець – Донбас, єдина водна артерія так званої «днр», залишається під контролем України.
Однак проблеми з водопостачанням у Донецькій області виникли через російську агресію, а не дії української влади
Частина каналу Сіверський Донець – Донбас справді залишається під контролем України, однак не через це жителі окупованих міст не мають нормального доступу до питної води. Саме після початку російської агресії у Донецькій області виникли проблеми з водопостачанням. Розслідувачі Bellingcat стверджують, що водна інфраструктура Донеччини була застарілою й до 2014 року, а після була додатково пошкоджена через дії російської армії.
Система водопостачання постраждала ще до повномасштабного вторгнення рф: 19 лютого 2022 року проросійські бойовики обстріляли насосну станцію Південно-Донбаського водопроводу. Вже у квітні російські війська неодноразово обстрілювали канал Сіверський Донець – Донбас, у результаті чого міста окупованої Донеччини та Луганщини залишилися без водопостачання. Активні бойові дії та окупація частини Донбасу не дозволяють відремонтувати канал та інші об’єкти. Наприкінці липня окупанти побудували водовід між цим каналом та Ханженківським водосховищем, проте це не вирішило проблему дефіциту: у Донецьку та містах поблизу нього (зокрема у Макіївці) воду подають раз на 3 дні протягом 2 годин.
Причому нестача води є не тільки на окупованих, але й підконтрольних Україні територіях. Із 2014 року роботу каналу Сіверський Донець – Донбас кілька разів зупиняли на окремих ділянках після російських обстрілів. Сьогодні воду періодично відключають у Слов’янську, Краматорську та інших містах через необхідність ремонту.
Застереження
Авторы не работают, не консультируют, не владеют акциями и не получают финансирования от компании или организации, которая бы имела пользу от этой статьи, а также никоим образом с ними не связаны