НЕПРАВДА: Українська влада вимикає газ, воду, електрику в Краматорську, щоб змусити людей евакуюватися з міста

НЕПРАВДА: Українська влада вимикає газ, воду, електрику в Краматорську, щоб змусити людей евакуюватися з міста

22 Серпня 2022
FacebookTwitterTelegram
405

Перевірка фактів у рамках партнерства з Мета

Російські медіа поширюють інформацію, нібито Україна проводить примусову евакуацію. І для того, щоб змусити людей виїжджати з міста, вимикає газ, електрику та воду. 

Однак це — неправда. Евакуацію проводять через постійні обстріли та тому, що неможливо відремонтувати газопровід. Евакуація з Донецької області є обов’язковою, а не примусовою.

Скриншот публікації

13 липня мер Краматорська Олександр Гончаренко повідомив, що через постійні обстріли окупантами газопроводів, підстанцій, ремонтних бригад, у місті проблеми з електрикою, відсутні подача газу та води. Забезпечити резервними джерелами електроенергії все населення не вдасться, тому Гончаренко рекомендує за можливості евакуюватися. 

2 серпня Кабінет Міністрів України видав розпорядження «Про проведення обов’язкової евакуації населення Донецької області», що передбачає обов’язкове проведення евакуації відповідно до Порядку проведення евакуації у випадку загрози виникнення надзвичайних ситуацій. Згідно з розпорядженням, евакуація є обов’язковою із районів можливих бойових дій у безпечні області: Вінницьку, Волинську, Житомирську, Закарпатську, Івано-Франківську, Кіровоградську, Львівську, Полтавську, Рівненську, Тернопільську, Хмельницьку, Черкаську та Чернівецьку.

Жителі Донецької області можуть відмовитися від обовʼязкової евакуації. У такому випадку вони повинні підписати форму відмови. Для людей, які мають дітей, буде додаткова форма відмови, у якій вони підпишуть згоду на відповідальність за будь-які наслідки.

Також Краматорська районна державна адміністрація повідомила, що станом на 2 серпня вдалося повністю чи частково відновити електроживлення у 17 населених пунктах. Це забезпечить потреби приблизно 20 тис. родин у Покровському, Бахмутському, Волноваському та Краматорському районах. А отже українська влада намагається налагоджувати, а не відключати необхідні комунікації, як про це пишуть російські медіа.

Скриншот допису

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний