НЕПРАВДА: Українські банки спишуть борги мешканцям Херсонщини

НЕПРАВДА: Українські банки спишуть борги мешканцям Херсонщини

21 Червня 2022
FacebookTwitterTelegram
554

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито українські банки спишуть борги усім мешканцям Херсонської області. У повідомленнях посилаються на колаборанта, заступника голови окупаційної адміністрації Херсонської області Кирила Стремоусова.

Утім, це — неправда. Українські банки не приймали такого рішення, а депутати ВРУ пропонують списати борги за кредитне майно лише тим українцям, чиє житло пошкодили або знищили російські війська. 

Скриншот публікації

Про рішення списати борги для жителів Херсонської області не повідомляли в жодному українському банку. Рішення окупаційної влади не має юридичної сили та не впливає на виплати за кредитами перед українськими банками. 

На період воєнного стану та в 30-денний строк після його припинення або скасування споживач не буде нести відповідальності перед кредитодавцем при простроченні оплати за споживчим кредитом. У разі допущення невчасної виплати позики споживач також звільняється від сплати кредиторам неустойки.

Крім того, у Верховну Раду внесли законопроєкт про скасування боргів на кредитне майно, яке пошкодили чи знищили загарбники. Наразі законопроєкт ще не виносили на голосування.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний