НЕПРАВДА: Українські лабораторії не змогли виділити штам Delta

НЕПРАВДА: Українські лабораторії не змогли виділити штам Delta

31 Липня 2021
FacebookTwitterTelegram
1036

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про штам коронавірусу Delta в Україні. Кажуть, у Києві станом на 22 липня 6 підтверджених випадків зараженням цим штамом. Натомість Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) та Центр громадського здоров’я начебто повідомили, що в них немає зразка нового штаму і українські лабораторії не проводили його дослідження. Користувачі соцмереж задаються питанням, як вдалося виявити 6 випадків нового штаму, якщо для в Україні немає зразків цього штаму. 

Однак це неправда. Українські лабораторії мають можливість виділити штам Delta.

Першим цей допис поширив Олександр Гуміров — правозахисник ковід-дисидентів. У Facebook він роздає юридичні консультації про те, чому карантин незаконний і як «захистити» себе, коли у магазині вимагають одягнути маску. Та, ймовірно, його поради не надто ефективні – адже карантин і масковий режим досі ніхто не скасував. 

Більше про фейкоробів в Україні ми розповідали у статті “Річниця інфодемії. Із якими фейками про COVID-19 Україна та світ борються вже понад рік”.

В Україні наразі існують дві можливості виділити штам Delta — метод геномного секвенування або метод ПЛР (полімеразної ланцюгової реакції). Геномне секвенування — це спосіб розшифровки генів вірусу, що дозволяє виявити його нові мутації. Його проводять у спеціальних лабораторіях.

22 червня за допомогою геномного секвенування виявили перших двох заражених штамом Delta в Україні — дослідження провів Інститут молекулярної біології та генетики. Всього в Україні кілька лабораторій, що можуть використовувати цей метод. 23 червня Олексій Данілов, секретар РНБО, назвав чотири лабораторії, тоді як Ігор Кузін, головний санлікар, 23 липня вже назвав п’ять-шість лабораторій.

Другий метод — ПЛР-система, розроблена спеціально для виявлення нового штаму. Причому цей тест необхідно застосовувати вже після стандартного ПЛР-тесту для виявлення коронавірусу. 20 липня 2021 року Центр громадського здоров’я отримав партію тестів у рамках допомоги від ВООЗ. 

Нагадуємо, що:

  • нові штами SARS-CoV-2 виникають унаслідок природної мутації вірусу, а не через вакцинацію;
  • вакцини проти COVID-19 надають захист проти нового штаму Дельта;
  • вакциновані мають більший захист перед новими штамами, ніж невакциновані.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний