НЕПРАВДА: Українські медіаагенції наймають людей для написання негативних коментарів під відео з інтерв'ю путіна

НЕПРАВДА: Українські медіаагенції наймають людей для написання негативних коментарів під відео з інтерв’ю путіна

29 Лютого 2024
FacebookTwitterTelegram
134

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито на українських онлайн-платформах з пошуку роботи пропонують вакансії «провокаторів» для написання негативних коментарів під відео з інтерв’ю Такера Карлсона та путіна. Оплата за роботу становить 30-38 тис. гривень.

Утім, це — неправда. На українських платформах з пошуку роботи немає подібних вакансій. Оригінальні оголошення відредагували. 

Скриншот публікації

На сайтах з пошуку робити robota.ua та work.ua таких вакансій як «медіастратег» та «співробітник на технічну підтримку» немає. Натомість Recruiting Group дійсно шукають копірайтера в Одесі на платформі Jooble. Однак у вакансії не пропонують писати негативні коментарі під інтерв’ю Такера Карлсона з путіним — компанія шукає копірайтера, який займатиметься кореспонденцією з відвідувачами сайту.

Скриншот оригінальної вакансії. Джерело: Recruiting Group

Скриншот фейкової вакансії

Російські пропагандисти використали й інші оригінальні оголошення та за допомогою фотошопу змінили їхні назви та опис вакансій. Так, «Телемаркетинг 24» шукає спеціаліста на позицію системного адміністратора, зокрема з досвідом роботи в ІТ та знанням основних мережевих технологій і принципів роботи серверного оснащення.

Скриншот оригінальної вакансії. Джерело: ТЕЛЕМАРКЕТИНГ 24

Скриншот фейкової вакансії

Компанія «Новий медіа простір» наймає менеджера з продажу, обов’язки якого включатимуть зокрема проведення зустрічей з потенційними клієнтами та підписання угод про співпрацю.

Скриншот оригінальної вакансії. Джерело: «Новий медіа простір»

Скриншот фейкової вакансії

У жодній вакансії не пропонують писати негативні коментарі під відео з інтерв’ю Такера Карлсона та путіна.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний