НЕПРАВДА: Українські військові отримують накази від командування вбивати цивільне населення

НЕПРАВДА: Українські військові отримують накази від командування вбивати цивільне населення

18 Жовтня 2022
FacebookTwitterTelegram
653

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито видання Daily Mail опублікувало статтю про те, що військові ЗСУ вбивають цивільних за наказом командування. 

Це неправда. У статті Daily Mail взагалі не йдеться про те, що українським військовим віддають накази вбивати мирних жителів. 

Скриншот допису

У статті Daily Mail «”Полюємо і стріляємо, як свиней”: як українці жорстоко мстяться колабораціоністам, які зрадили своїх сусідів і країну заради росіян» йдеться про злочини рф у деокупованому місті Балаклія на Харківщині. Також у статті йдеться про українців, які добровільно погодилися співпрацювати з росією. Одним із них був місцевий колаборант Олег Калайда. Раніше він був одним із керівників поліції у Балаклії, а після окупації міста росією добровільно зголосився працювати із колаборантами.

Згідно з чинним українським законодавством, колаборантом вважається людина, яка добровільно погодилася займати посаду у незаконних органах рф на тимчасово окупованих територіях. У СБУ повідомляли, що відкрили понад 1600 кримінальних проваджень за колабораційну діяльність від початку повномасштабного вторгнення.

Російські ЗМІ вирвали з контексту статті фразу «інших вистежують і вбивають бійці опору» і пишуть, ніби це означає, що українські військові отримують накази вбивати мирних мешканців.

Насправді в цьому уривку йшлося, що деяких колаборантів вистежують і вбивають бійці руху опору: «Київ уже відкрив розслідування щодо 1309 підозрюваних у зраді та розпочав кримінальне переслідування 450 колабораціоністів, звинувачених у зраді власного народу та сусідів. Інших вистежують і вбивають бійці опору. У списку, переданому цій газеті джерелом у київській владі, зазначено 29 таких вбивств із відплати, а також ще 13 замахів, у результаті яких деякі цілі були поранені».

Отже, у статті взагалі не згадують, що українські військові отримують накази вбивати цивільних. 

Ресурс Media Bias/Fact Check, який агрегує оцінки незалежних фактчекерів мережі IFCN, вказує, що Daily Mail — заангажоване видання, яке поширює пропаганду, теорії змови, фейкові новини, посилається на недостовірні джерела та не забезпечує прозорість своєї роботи.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний