НЕПРАВДА: Українські військові проводять примусову евакуацію з Херсону

НЕПРАВДА: Українські військові проводять примусову евакуацію з Херсону

28 Лютого 2023
FacebookTwitterTelegram
328

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють цитату колаборанта Володимира Сальдо про те, що українські військові здійснюють примусову евакуацію з Херсона. Зокрема стверджують, що першочергово евакуюють лікарів на захід України. 

Утім уряд не здійснював і не здійснює примусову евакуацію жителів Херсону. 

Скриншот допису

21 листопада віцепрем’єрка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук повідомила про можливість безплатної евакуації для жителів Херсону. Через постійні обстріли міста росією та проблеми з інфраструктурою херсонці можуть евакуюватися до Кривого Рогу, Миколаєва та Одеси з можливим подальшим переміщенням на Кіровоградщину, Хмельниччину чи до західних регіонів України. Евакуюватися можуть не лише такі вразливі категорії громадян, як-jn жінки з дітьми, літні, хворі та маломобільні, а й усі охочі жителі міста. 

Верещук також зазначила, що у регіонах евакуйованих забезпечують безплатним проживанням у прихистках, гуманітарною допомогою, харчуванням, медичною підтримкою, допомогою в оформленні довідки ВПО та грошовою допомогою від держави та міжнародних організацій. Для того, аби повідомити про бажання евакуюватися, можна звернутися у «Пункті незламності» на центральній площі Свободи, зателефонувати на гарячу лінію Херсонської ОВА за телефонами: 0 (800) 330 951; (091) 481 78 45 або написати у месенджери Viber, Telegram, Signal, WhatsApp на номер (098) 176-16-98. Також можна повідомити в чат-бот волонтерської організації Helping to leave.

Волонтерка Червоного Хреста Наталія Шатілова, яка наразі перебуває у Херсоні і жила там під час окупації, зазначила у коментарі виданню «Мост», що в місті немає примусової евакуації, люди виїжджають з власної ініціативи. За її словами, немає і примусової евакуації для лікарів: з міста не тільки не виїжджають медики, а й приїжджають у Херсон з інших українських міст. Отже, про примусову евакуацію жителів Херсону, зокрема лікарів, не йдеться. Зазначимо, що саме росіяни здійснювали примусову евакуацію населення, наприклад з села Новокиївка Херсонської області у листопаді минулого року. А українські лікарі ще у жовтні під час окупації Херсону виїжджали з міста на підконтрольну Україні територію через тиск російських окупантів.

Поширюючи неправдиву інформацію нібито про примусову евакуацію з Херсону, російські пропагандисти намагаються показати те, що після звільнення від росіян місто начебто стало непридатним для життя.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний