НЕПРАВДА: Українські військові стріляли по людях, які евакуювалися з села Виноградне поблизу Маріуполя

НЕПРАВДА: Українські військові стріляли по людях, які евакуювалися з села Виноградне поблизу Маріуполя

30 Березня 2022
FacebookTwitterTelegram
705

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію, нібито  українські військові стріляли в тих людей, які намагалися евакуюватися з села Виноградного неподалік Маріуполя. Крім того стверджують нібито ЗСУ відкрили вогонь по приватних автівках людей і підірвали міст, який пов’язував населений пункт з містом. 

Утім це — неправда. 

У Маріуполі 5 березня повинна була відбутися евакуація  мирного населення згідно з маршрутом “зеленого” коридору Маріуполь — Нікольське — Розівка — Пологи — Оріхів — Запоріжжя. Однак вона  зірвалася, оскільки росіяни продовжили обстрілювати місто і його околиці. 

6 березня з 10:00 до 21:00 був установлений режим тиші, з 12:00 повинна була проходити евакуація мирного населення за наступним “зеленим” коридором  Маріуполь — Портовське — Мангуш — (в об’їзд Нікольського) Республіка — Розівка — Більмак — Пологи — Оріхів — Запоріжжя. Людей планували відвозити колоною муніципальних автобусів, за якими слідували б приватні автівки. Початок колони повинні були супроводжувати представники Червоного Хреста. Ця евакуація була також зірвана через те, що росіяни знову обстріляли місто й порушили режим тиші. 7 березня росія запропонувала відкрити гуманітарні коридори в сторону білорусі й рф.

Село Виноградне розташоване поза межами погоджених “зелених” коридорів. Евакуація із Маріуполя відбувається у протилежному напрямку. Район Лівобережний, поряд із яким розташоване село Виноградне, майже повністю відрізаний від міста, організувати евакуацію звідти неможливо через постійні обстріли російськими військами.

Розташування села Виноградне та основних напрямків евакуації

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний