НЕПРАВДА: Українські військові створили видимість виходу до держкордону з рф на Харківщині

НЕПРАВДА: Українські військові створили видимість виходу до держкордону з рф на Харківщині

31 Травня 2022
FacebookTwitterTelegram
821

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, ніби українські військові лише створили видимість виходу до кордону з рф у Харківській області: зняли в іншому місці відео, як переносять прикордонний стовп та фотографуються з ним. При цьому посилаються на російський портал «Военное обозрение». 

Стоп-кадр із відео 227 батальйону 127 бригади Сил територіальної оборони ЗСУ м.Харкова, що вийшов на держкордон з рф на Харківщині

У Міноборони України 15 травня повідомили, що один із батальйонів тероборони відтіснив військових РФ і вийшов до держкордону на Харківщині. І опублікували відео, на якому один із військових говорить: «Пане президенте! Верховний головнокомандувачу Збройних сил України! Доповідаємо. Сьогодні, 15 травня, 227 батальйон 127 бригади Територіальної оборони України вийшов на рубіж, кордон, на роздільну смугу з російською федерацією, з країною-окупантом. Ми дійшли, пане президенте, ми тут!». На відео також чутно, як прикордонник говорить, що за спиною військових знак за номером 910/1.

Як доказ того, що це відео — нібито постановка, російські медіа пишуть, ніби згодом з’явилося «повне відео», на якому видно, що батальйон приніс прикордонний стовп із собою.

Та насправді повне відео, на якому бійці несуть стовп, з’явилося на годину раніше за повідомлення Міноборони. Його опублікував український волонтер Роман Донік. На ньому видно, як бригада Сил територіальної оборони проносить стовп до роздільної смуги на кордоні з рф і встановлює його. Утім, військові могли просто повернути стовп на місце чи встановити новий: це ніяк не доводить, що відео було знято не на Харківщині. 

Скриншот відео, на якому видно, як українські військові несуть прикордонний стовп

Те, що українські війська відтіснили російських окупантів на Харківщині до кордону рф, доводить не тільки це відео. 

Ще 5 травня Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний повідомив, що українські військові перейшли в контрнаступ на Харківському та Ізюмському напрямках. 19 травня заступник начальника Головного оперативного управління Генштабу ЗСУ  Олексій Громов повідомив, що від 5 травня ЗСУ звільнили 23 населені пункти Харківщини. 

12 травня британська розвідка повідомляла, що українські війська продовжують контратаку на північ від Харкова і відбивають міста і села у напрямку російського кордону. Британські розвідники заявили, що росія виводить підрозділи з Харківської області для поповнення сил після важких втрат, і що це свідчить про нездатність росії захопити ключові українські міста. 

На картах, які опублікувала розвідка Британії 11 і 12 травня, також видно, що ЗСУ виходили на кордон з рф на Харківщині.

Карта британської розвідки за 11 травня

Карта британської розвідки за 12 травня

13 травня американський Інститут вивчення війни (ISW) опублікував звіт, у якому йдеться, що російські військові, найімовірніше, вирішили повністю здати свої позиції навколо Харкова. Причина цьому — успішний контрнаступ української армії та проблеми з підкріпленням російських підрозділів.

14 травня експерти Інституту вивчення війни заявили, що Україна перемогла у битві за Харків. «Отже, Україна, схоже, виграла битву за Харків. Українські війська не дозволили російським військам оточити, а тим більше захопити Харків, а потім витіснили їх з околиць міста, як вони це зробили з російськими військами, які намагалися захопити Київ», — йдеться у звіті.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний