НЕПРАВДА: Українські військові звільнили аеродром в Чорнобаївці — фото боїв

НЕПРАВДА: Українські військові звільнили аеродром в Чорнобаївці — фото боїв

20 Квітня 2022
FacebookTwitterTelegram
920

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію про те, що ЗСУ черговий раз знищили російських військових у Чорнобаївці та нібито звільнили аеропорт. До дописів додають фото нібито із кадрами з місця події.

Скриншот допису

Пояснюємо, що не так.

Зверніть увагу! Текст новини написаний поєднанням кирилиці і латиниці (порівняйте: замість кириличної “и” у тексті використана латинська «u» у словах “далu” та “звільнuлu”). Сам текст емоційний. Подібні ознаки вказують, що перед вами або фейк, або клікбейт.

Крім того, у дописах дають посилання на Телеграм-канал, де нібито опубліковане відео боїв у Чорнобаївці. Однак посилання веде не на конкретний допис, а закритий Телеграм-канал з новинами. Щоб отримати доступ до каналу, потрібно почекати підтвердження адміністратора. Такі новини із вражаючими фото чи заголовками поширюють, щоб збільшити кількість підписників на Телеграм-каналі оманливими шляхом.

Згідно з інформацією Олексія Арестовича, радника глави Офісу президента, станом на 19 квітня українські військові завдали 16 ударів по російських військових у Чорнобаївці. Про попередній удар (15 раз) повідомляли 14 квітня.

Крім того, аеропорт у Чорнобаївці перебуває під контролем російських військових. ЗСУ не звільнили аеропорт, а лише знищили реактивні системи залпового вогню та склад з ракетними боєприпасами.

Дописи у Facebook з ілюстраціями з’явились 17 квітня. Зворотний пошук по фото в TinEye та Google показує, що фото вперше поширювали ще в 2019 році. Насправді ж на фото не бої в Чорнобаївці, а вибух на складі боєприпасів в росії в 2019 році.

Фото вибуху в 2019 році

5 серпня 2019 року в місті Ачинськ в Красноярському краї розпочалась пожежа на військовому складі. Фото, яке Reuters опублікували з місця подій, зараз використовують нібито як фото боїв поблизу Чорнобаївки.

Фото з місця подій у Ачинську у 2019 році

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний