НЕПРАВДА: Українського блогера екстрадують з Європи за незаконний перетин кордону

НЕПРАВДА: Українського блогера екстрадують з Європи за незаконний перетин кордону

26 Вересня 2023
FacebookTwitterTelegram
175

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відео, в якому чоловік скаржиться, що його примусово висилають з Європи до України за незаконний перетин кордону. Хоча, за словами автора відео, він покинув Україну законно.  

Як заявив автор, відео про його екстрадицію до України — це пранк. Чоловік на відео — Богдан Пруський, який називає себе блогером та репером з України. Він підтримує росію та систематично поширює російську пропаганду. 

Скриншот допису

На відео написане ім’я «Бодя Пруский». Якщо його ввести у пошук, то відразу знайдемо його соціальні мережі в інстаграмі, тіктоці та ютубі. Зокрема в його тіктоці можна знайти відео, яке поширюють у мережі. 

Пізніше автор відео у своїх соцмережах спростував заяву про екстрадицію та сказав, що це був розіграш. 

Богдан Пруський називає себе блогером та репером, який виїхав з України. Хоч на відео він розповідав, що покинув країну законно, проте у судовому реєстрі України зазначено, що «блогер» неодноразово незаконно намагався перетнути кордон та не явився на суд із цієї справи.  

Також Богдан Пруський постійно поширює тези російської пропаганди. У своїх відео він розповідає про нацизм в Україні, тотальну корупцію в Україні, українські «м’ясні» штурми та майбутню перемогу росії.  

Процес екстрадиції до України дуже складний. Денис Малюська, міністр юстиції України, зазначив, що у країнах Європи суди апелюють до безпекової ситуації в Україні, через що відмовляють в екстрадиції. Також за словами представника президента у ВРУ Федора Веніславського, з точки зору юридичної процедури масової екстрадиції громадян немає.

Німецькі правознавці також вказують, що процес екстрадиції може бути довгий та важкий. Видача українців з Німеччини лише за ухиляння від мобілізації не відбудеться. Проте, якщо до цього висуватимуть звинувачення у підробці документів чи даванні хабарів, то в таких випадках можуть подаватися запити на екстрадицію. Наразі можливість видачі українських ухилянтів малоймовірна.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний