НЕПРАВДА: Українську біженку затримують німецькі правоохоронці — відео

НЕПРАВДА: Українську біженку затримують німецькі правоохоронці — відео

29 Липня 2022
FacebookTwitterTelegram
1322

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У соціальних мережах із 14 липня поширюють відео, де німецькі поліцейські нібито затримують українську біженку. На відео показано, як правоохоронці підхоплюють жінку, яка сиділа посеред дороги на землі, і ведуть до фургона. 

Проте це неправда. На відео зображена не українська біженка, а екоактивістка та учасниця екологічного руху «Останнє покоління» під час акції руху.

Скриншот допису

Ми вирішили знайти поширене відео через Google Images. Серед результатів пошуку є стаття, в яку додали це відео. Дата його публікації в ютубі 11 липня 2022 року, у підписі зазначено: «Поліцейське насильство під час очищення A111 у Берліні»

В описі до відео йдеться про те, що громадяни Берліну вже 4 тиждень мирно блокують автомани Берліну. Активісти засуджують уряд Шольца, який продовжує планувати нові нафтові свердловини в Північному морі. На відео — екоактивістка на ім’я Марта з німецького руху «Останнє покоління», який влаштувала акцію.

Активісти «Останнього покоління» організовують перекриття доріг у Берліні на знак протесту проти політики німецького уряду, яка, на їх думку, поглиблює кліматичну кризу. Берлінська судова система почала вживати більш жорсткі заходи проти блокувальників вулиць із руху «Останнє покоління»: 11 та 12 липня 24 людей відправили під варту на одну добу.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний