НЕПРАВДА: Український вантажний літак Ан-12 перевозив вантаж для потреб ЗСУ

НЕПРАВДА: Український вантажний літак Ан-12 перевозив вантаж для потреб ЗСУ

25 Липня 2022
FacebookTwitterTelegram
1054

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У соцмережах поширюють інформацію, ніби український літак Ан-12, який розбився в Греції в ніч з 16 на 17 липня 2022 року, перевозив військовий вантаж для потреб ЗСУ.

Проте це неправда. Український вантажний літак Ан-12 перевозив сербські боєприпаси у Бангладеш.

Скриншот публікації

У ніч із 16 на 17 липня 2022 року біля міста Кавала, що на півночі Греції, розбився  український літак Ан-12. Українська авіакомпанія «Меридіан» підтвердила катастрофу свого літака Ан-12 у Греції. Літак здійснював комерційний рейс із Сербії до Йорданії та перевозив зброю сербського виробництва. 

Згідно з заявою міністра оборони Сербії Небойша Стефановича, літак перевозив освітлювальні мінометні снаряди та навчальні міни. Натомість представник військового відділу зв’язків із громадськістю Бангладешу повідомив BBC, що в літаку знаходились мінометні снаряди, закуплені в Сербії для навчання армії та прикордонників Бангладеша. Директор компанії з торгівлі зброї «Валір» повідомив ВВС, що на борту були наземні міни. 

18 липня міністерство оборони Сербії повідомило: «Літак Ан-12, що належить українській компанії «Меридіан ЛТД», перевозив близько 11,5 тонн продукції нашої профільної галузі, а власником зазначеного вантажу була приватна компанія «Валір» із Сербії. Республіка Сербія видала дозвіл на експорт зброї, уповноваженим кінцевим користувачем якої стало Міністерство оборони Бангладеша». Міністерство оборони Сербії також спростувало інформацію, що літак Ан-12 перевозив зброю для ЗСУ.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний