НЕПРАВДА: Українці можуть отримати 13 280 грн фінансової допомоги від ЄС, щоб підготуватися до зими

НЕПРАВДА: Українці можуть отримати 13 280 грн фінансової допомоги від ЄС, щоб підготуватися до зими

22 Грудня 2022
FacebookTwitterTelegram
21701

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, що ЄС виділив 600 млн доларів, щоб допомогти українцям підготуватися до зими. Нібито від 9 до 15 грудня кожен громадянин України може подати заявку на виплату 13 280 грн. Щоб дізнатися більше інформації про допомогу, у дописах пропонують перейти за посиланням на телеграм-канали. Також на зображенні є логотип державної програми «єПідтримка». 

Однак це — оманлива схема для збільшення кількості підписників телеграм-каналів. Насправді подати заявку на виплати від ЄС зараз не можна.

Скриншот допису

Прийом заявок на отримання допомоги від міжнародних організацій здійснюється через програму «єПідтримка» або у визначених банках. Зараз немає можливості подати заявку на отримання будь-якої допомоги, перший етап прийому заявок завершений.

Скриншот повідомлення на офіційному сайті «єДопомога»

Автори дописів дають посилання на телеграм-канал, де начебто є більш детальна інформація. Проте посилання веде на закритий канал, отримати доступ до якого можна тільки за запитом. Так автори дописів збільшують кількість підписників телеграм-каналів.

Раніше ми спростовували схожий фейк, у ньому автори дописів за такою ж схемою пропонували отримати виплати від ООН.

600 млн — однак євро, а не доларів — це розміри макрофінансової допомоги, яку ЄС виплатив Україні ще у травні 2022 року. Макрофінансова допомога від ЄС для України — це позики для зменшення зовнішнього фінансового тиску на Україну, поліпшення її платіжного балансу і забезпечення бюджетних потреб.

20 жовтня ЄС повідомив, що виділить додатково 175 млн євро гуманітарної допомоги для України, щоб підтримати протягом зими найбільш уразливі верстви населення. Утім, уточнень, що це можуть бути виплати розміром у 13 280 грн, не було.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний