НЕПРАВДА: Українці підпалили військкомат у Шевченківському районі Харкова — відео

НЕПРАВДА: Українці підпалили військкомат у Шевченківському районі Харкова — відео

23 Лютого 2023
FacebookTwitterTelegram
676

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють начебто відео пожежі у військкоматі у Шевченківському районі Харкова. Користувачі пишуть, що військкомат підпалили «через мобілізацію». 

Насправді на відео — пожежа у будинку в Москві 20 лютого 2014 року, а жодних повідомлень про пожежу у харківському військкоматі не було. 

Скриншот допису

Оскільки зворотний пошук зображення у Google Images, TinEye та Bing виявився безрезультатним, ми вирішили знайти його через російський пошуковик «Яндекс». Серед результатів пошуку є публікація на порталі Avopix із підписом «Moscow, Russia – May 20 night fire in construction building, may 20, 2014».

Далі здійснюємо пошук за підписом «Moscow, Russia – May 20 night fire in construction building, may 20, 2014». Серед результатів є посилання на це ж відео, яке користувачі називають кадрами начебто пожежі у військкоматі Харкова. Насправді це відео опублікували у фотостоці Shutterstock. У підписі вказано, що на відео — пожежа на будівництві у Москві вночі 20 травня 2014 року. Також в ютубі можна знайти аналогічне відео, але з іншим підписом: «Пожежа житла для будівельників у ніч з 19 на 20 травня 2014 року». Водночас у російських медіа нам не вдалося знайти згадок про цю подію.

Про те, що це відео знімали точно не в лютому, свідчать дерева з неопалим листям.  Натомість новин про пожежу у військкоматах Харкова у лютому 2023 року не було: про це не повідомляли ні офіційні органи, ні українські медіа. 

Скриншот відео пожежі

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний