НЕПРАВДА: Українців вакцинуватимуть тільки неякісною CoviShield, AstraZeneca та інших у нас не буде | VoxUkraine

НЕПРАВДА: Українців вакцинуватимуть тільки неякісною CoviShield, AstraZeneca та інших у нас не буде

24 Лютого 2021
FacebookTwitterTelegram
1452

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook.

Користувачі мережі поширюють інформацію, що в Україні буде тільки одна вакцина від COVID-19 – індійський CoviShield, і та – “шмурдяк”. Решти ж вакцин нібито в Україну не привезуть. 

Скриншот допису

 

Утім, ця інформація не відповідає дійсності.

По-перше, CoviShield – це і є вакцина розробки фармацевтичної кампанії AstraZeneca та Оксфордського університету. У липні 2020-го AstraZeneca підписала угоду з Індійським інститутом сироваток (Serum Institute of India) і надала йому ліцензію на виготовлення 1 млрд доз вакцин для країн з низьким та середнім рівнем доходу.    

Тобто в Україну привезли розробку AstraZeneca, виготовлену в іншій країні. 

По-друге, говорити, що в CoviShield ще не завершені випробування – некоректно. Генетично вона побудована на такому ж самому аденовірусі, що і вакцина AstraZeneca, і містить в собі спайковий протеїн – тобто ту частину, якою вірус і “чіпляється” –  від вірусу SARS-CoV-2, який і викликає COVID-19.  До того ж. ВООЗ рекомендували CoviShield для екстреного використання.

По-третє, прибуття в Україну вакцини від індійського виробника не означає, що ми не отримаємо інших вакцин. Так, договір щодо вакцини Sinovac чинний, вакцина оплачена і, якщо вакцина пройде всі необхідні тести та її заявлена ефективність буде достатньою, її передадуть Україні. Щодо вакцини розробки Pfizer-BioNTech, то цю вакцину вже зареєстрували в Україні, повідомив головний санітарний лікар Віктор Ляшко. Тож за потреби цю вакцину також зможуть використовувати.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний