НЕПРАВДА: Українців змушують вступати до лав естонської армії, а за відмову — депортація

НЕПРАВДА: Українців змушують вступати до лав естонської армії, а за відмову — депортація

20 Червня 2023
FacebookTwitterTelegram
661

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські медіа та телеграм-канали поширюють інформацію, нібито посольство України в Таллінні особисто повідомило українцям про обов’язок вступити до лав естонської армії. Якщо ж українець відмовляється, то в такому разі його можуть депортувати до України.

Це — неправда. У посольстві України в Естонії спростували інформацію про мобілізацію. До того ж, згідно із законом Естонії «Про національну оборону», іноземці звільняються від обов’язку вступати до армії.

Ми не знайшли жодного офіційного повідомлення про так звану «мобілізацію» українців на офіційних сторінках уряду Естонії. На запит інформаційного агентства «Укрінформ» Посольство України в Естонській Республіці відповіло, що інформація не відповідає дійсності та є черговим фейком російської пропаганди.

Крім того, згідно із законом «Про національну оборону», від обов’язку військової служби звільняються особи, які не досягли повноліття, недієздатні особи. Також від обов’язку вступати до лав звільняються іноземці, які тимчасово перебувають в Естонії.

Згідно з Постановою КМУ «Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів», дипломатичні відомства України за кордоном не мають права змушувати вступати до лав іноземної армії. Дипломатичне представництво України може лише сприяти поверненню військовозобов’язаних та резервістів в Україну в разі проведення мобілізації та у воєнний час.

Раніше ми вже спростовували дезінформацію, нібито українцям роздають повістки в Польщі. Насправді закордонні дипломатичні установи не можуть видавати повістки, а лише інформують громадян про початок призову та ведуть військовий облік призовників за кордоном.

Повідомленнями про начебто мобілізацію українців в Естонії росіяни хочуть посіяти розбрат між естонською стороною та Україною. Насправді Естонія систематично підтримує Україну, зокрема надала військової допомоги на близько 400 мільйонів. Уряд Естонії одним із перших підтримав Україну в надані статусу кандидата в ЄС.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний