НЕПРАВДА: Українців знищують через примусову вакцинацію, неперевірені тести та закриття шкіл | VoxUkraine

НЕПРАВДА: Українців знищують через примусову вакцинацію, неперевірені тести та закриття шкіл

25 Лютого 2021
FacebookTwitterTelegram
1522

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У цьому відео Віктор Вікарчук розповідає, що в Україну постачають неперевірені тести на COVID-19, смертності від коронавірусу в 2020 році немає, а освітня реформа у співпраці з МВФ знищить школи в Україні. 

Пояснюємо, що не так.

Віктор Вакарчук повторює чимало фейків, які VoxCheck спростовував раніше. Нагадуємо, що:

  • маски зупиняють поширення вірусу, не шкодять людям та не спричиняють отруєння вуглекислим газом;
  • апеляційний суд Португалії не визнавав, що 97% позитивних результатів ПЛР-тестів є хибними; 
  • законопроект №4142 не передбачає примусової вакцинації українців, а усунути від роботи через відмову вакцинуватись можуть лише у випадку, якщо працівники несуть загрозу поширення інфекції;
  • про заборону бачитися з родичами  без наявності «ковідних паспортів» у повідомленнях шведської влади не зазначено.

У 2020 році Україні не вдалось побороти смертність від грипу, пневмонії та раку, на відміну від того, що стверджує спікер. За 2020 рік від грипу та пневмонії померло 11,3 тис. людей, а від злоякісних утворень (раку) – 77,1 тис. людей. Усього за рік померло 616,8 тис, тож доля цих захворювань у загальній смертності – 14,3%. Смертність безпосередньо від COVID-19 теж вказано в офіційній статистиці. Усього за 2020 рік від коронавірусу померло 20,7 тис. людей.

Вікарчук стверджує, що тести для виявлення COVID-19 ніким не контролюються та не підлягають сертифікації. Це — неправда. У наказі МОЗ передбачена верифікація тестів. Виробник має надати технічну документацію стосовно тестів. Також державні лабораторії України перевіряють характеристики препарату перед його масовим використанням. На сайті «Центру громадського здоров’я МОЗ України» є перелік верифікованих експрес-тестів.

Вікарчук згадує, що в австрійському парламенті протестували Coca-Cola на коронавірус і тест дав позитивний результат. Однак тест провели з порушенням, це і спричинило неправильний результат. Крістоф Педайн, співробітник Siemens Healthineers, яка займається виробництвом медичної та діагностичної техніки, пояснив, що Coca-Cola має низький рівень pH (водневний показник, за допомогою якого можна з’ясувати кислотність розчину). Вона руйнує білки на смужках тесту, до яких мали б прикріпитись білки вірусу. Саме тому смужки стають видимими і ми отримуємо позитивний результат.

Схожий експеримент проводили польські медики з яблучним соком, коли тест виявився позитивними. Тоді у коментарі для польського видання Na:Temat вірусолог Томаш Дзецентковський зазначив, що на результат тесту на антигени впливає рівень кислотності pH речовини, яку додали на тест. Для яблучного соку pH становить приблизно 4, а для слини та слизових оболонок людини — 6,8-7,4. І тест оптимізований для реакції на pH людини, тому й міг видати хибний результат. Аналогічно і з Coca Colа – рівень pH для напою становить від 2,3 до 2,9 залежно від виду.

Автор розповідає, що третя фаза випробувань не завершилась для жодної з вакцин проти COVID-19, а тому ці препарати небезечні. Дійсно, третя фаза випробувань вакцин від COVID-19 ще не завершилась. Однак, це не означає, що вони небезпечні для використання. Наприклад, виробники вакцин Pfizer-BioNTech, AstraZeneca, Moderna, Novavax опублікували результати випробувань під час третьої фази. Ці дані дозволяють стверджувати, що вакцини є ефективними для попередження а COVID-19 та не мають серйозних побічних ефектів. Деякі вакцини ВООЗ та відповідні органи США і ЄС вже схвалили для екстренного використання (наприклад, AstraZeneca, Pfizer-BioNTech та Moderna).  

Немає підстав стверджувати, що на українцях будуть випробовувати несертифіковані медичні препарати, у тому числі вакцини. 29 січня 2021 року до Закону України «Про лікарські засоби» були внесені зміни для прискореної реєстрації вакцин. Вакцина може бути зареєстрована, якщо наявні наукові докази її ефективності та клінічні дослідження проводилися з дозволу або під контролем компетентних органів окремих країн, серед яких, США, Велика Британія, країни ЄС та інші.

Немає підстав стверджувати, що розвиток штучного інтелекту в Україні передбачає чипізацію з метою подальшого маніпулювання людьми. Концепція розвитку штучного інтелекту в України передбачає вдосконалення публічного управління, сприяння економічному зростанню і т. ін. Ніякого зв’язку з чипами в цій концепції немає.

Освітня реформа не передбачає знищення шкільної освіти в Україні. У меморандумі МВФ з Україною йде мова про реформу освіти, зокрема про оптимізацію кількості шкіл. Утім, суть освітньої реформи полягає не в зменшенні кількості навчальних закладів, а в зміні підходів до навчання та викладання, підвищенні заробітної плати для вчителів, впровадженні кадрової автономії в школах. Школи, де навчається мало дітей, можуть об’єднувати з іншими, щоб ефективно витрачати кошти та забезпечити якісніший навчальний процес. Детальніше про реформу VoxUkraine розповідав у відео.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний