НЕПРАВДА: Українцям надходять рахунки на оплату телемарафону — РОЕК

НЕПРАВДА: Українцям надходять рахунки на оплату телемарафону — РОЕК

19 Червня 2024
FacebookTwitterTelegram
188

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, що українцям нібито надходять рахунки на оплату телемарафону. До посту додають фото «квитанції» від Рівненської обласної енергопостачальної компанії (РОЕК), де, крім плати за електроенергію, вказані нарахування за телемарафон – 40 грн.

Утім, це — неправда. Телемарафон фінансується з державного бюджету.

Скриншот публікації

Телемарафон «Єдині новини» транслюється на близько десяти загальнонаціональних телеканалах, які доступні у цифровому ефірі, на супутниковому телебаченні та онлайн безкоштовно. Водночас виробництво телемарафону фінансується з державного бюджету, тобто коштом платників податків.

Технічно неможливо виокремити телемарафон «Єдині новини» в окремий пакет послуг. Громадяни України або переглядають його безплатно, або оплачують провайдерам за пакет каналів, який може включати канали, що транслюють марафон. Таким чином, при купівлі такого пакета гроші надходять напряму провайдеру і не можуть бути об’єднані в одному рахунку з комунальними послугами.

Окрім цього, зразок рахунку за послуги від РОЕК представлений на офіційному сайті компанії, оплати за спільний телемарафон «Єдині новини» у ній немає. До того ж Березнівський район, який згадується у квитанції, вже давно не існує — унаслідок адміністративно-територіальної реформи на Рівненщині утворилось 4 райони, колишній Березнівський ввійшов до складу нинішнього Рівненського району.

Зразок квитанції РОЕК

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний